‘Kadın için Taşıyoruz’ projesiyle Kuzey Afrika kapısı açıldı

0
531
dfds-kagider-01
”Kadın Girişimcilerin Rotası” programının bu haftaki konukları, UTIKAD Yönetim Kurulu Üyesi Berna Akyıldız ile Prefsan Prefabrik Kurucusu Ayşe Ağaç Dağ oldu.

DFDS’nin KAGİDER ile başlattığı “Kadın için Taşıyoruz” projesini Bloomberg HT ekranlarına taşıyan ”Kadın Girişimcilerin Rotası” programının bu haftaki konukları, UTIKAD Yönetim Kurulu Üyesi Berna Akyıldız ile Prefsan Prefabrik Kurucusu Ayşe Ağaç Dağ oldu. Akyıldız, projeyi aynı zamanda başında olduğu Transtaş firması olarak Kuzey Afrika’da destekleyeceklerini dile getirdi.

Denizcilik ve lojistik sektörünün önde gelen şirketlerinden DFDS’nin KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) ile birlikte iş kadınlarına yönelik “Kadın için Taşıyoruz” kurumsal sosyal sorumluluk projesi ekrana taşınmaya devam ederken Bloomberg HT kanalında yayımlanan son programın konukları UTIKAD Yönetim Kurulu üyesi Berna Akyıldız ile Prefsan Prefabrik Kurucusu Ayşe Ağaç Dağ oldu. Programda ”Kadın İçin Taşıyoruz” projesini Afrika’ya taşınacağı müjdesi verildi. DFDS, Kuzey Afrika’da Marsilya-Tunus arasında işlettiği hatlarda aktif bir hizmet sunuyor.

Özlem Dalga’nın sunduğu ve her Cumartesi ilgiyle izlenen “Kadın Girişimcilerin Rotası programına mentör olarak davet edilen Akyıldız, DFDS’nin ”Kadın İçin Taşıyoruz” projesini Kuzey Afrika’da destekleyeceklerini dile getirdi.

dfds-kagider-02
UTIKAD Yönetim Kurulu üyesi Berna Akyıldız ile Prefsan Prefabrik Kurucusu Ayşe Ağaç Dağ’ın katıldığı programı Özlem Dalga sundu.

Kadın ihracatçılar rotayı Kuzey Afrika’ya çevirebilecek

Projeyi Kuzey Afrika’da destekleyeceklerini söyleyen Berna Akyıldız, “Transtaş olarak Afrika’da ofisleri olan bir kuruluşuz. Koordinatör olarak tüm Afrika’da aktifiz. Hem navlun hem de her türlü bilgi açısından desteklemek isteriz. Afrika’da 1,5 milyarlık genç bir nüfus var. Tüm dünyanın gözü Afrika’da, Afrika’nın gönlü bizde.” diye konuştu.

Programda “kadın girişimcilerin rotayı Afrika’ya çevirmeye ihtiyacı var“ söyleminde hem fikir olundu.  

KAGİDER üyesi kadın girişimci Prefsan Prefabrik Kurucusu Ayşe Ağaç Dağ, sektördeki 20 yıllık tecrübesiyle ”İşsizlik bir sorun ve çözmek için mutlaka girişimcilik gerekiyor. ‘Kadın İçin Taşıyoruz’ projesinin detaylandırılmasını ve gelişmesini  diliyorum.” diye duygularını dile getirdi.

Bu bağlamda “Kadın İçin Taşıyoruz” projesi gelişmeyi ve güçlenmeyi sürdürüyor. Projenin 11 iş ortağı bulunuyor. Programda kadın girişimciler “İşin kadını erkeği yok” söylemiyle de aynı fikirde buluştular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here