JMC Weilong, “2018 Yılının Çin Kamyonu” seçildi

0
2277

2018 Yılının Çin Kamyonu (CToY) ödül töreni, 4 Kasım 2017 tarihinde Hubei Bölgesi’ndeki Wuhan’da gerçekleştirildi. Bir dizi test sürüşünün ve jüri oylarının ardından Ford Otosan’ın Çinli Jiangling Motors Corporation (JMC) Limited Şirketi ile imzaladığı motor teknolojisi, şasi ve kabin üretim lisans anlaşmalarının ardından JMC markası altında üretimine başlanan ve Türk mühendislerinin emeği bulunan JMC Weilong, 2018 Yılının Çin Kamyonu (CToY) olarak ödüllendirildi. Yılın Uluslararası Kamyonu (IToY) Jürisi Başkanı Gianenrico Griffini, Çin Uluslararası Ticareti Geliştirme Konseyi Otomotiv Sanayi Komitesi Başkan Yardımcısı Yang Lin ve Yılın Çin Kamyonu (CToY) Jürisi Başkanı ve Ticari Taşıt dergisi başkanı Yu Jing’in yanı sıra üreticilerin temsilcileri ve otomotiv gazetecileri bu prestijli ödülün verildiği törende hazır bulundular.

2018 Yılının Çin Kamyonu (CToY) ödül töreni, 4 Kasım 2017 tarihinde Hubei Bölgesi’ndeki Wuhan’da gerçekleştirildi.

2017 yılındaki başarılı Yılın Çin Kamyonu yarışmasının ardından 2018 Yılının Çin Kamyonu yarışması eylül ayında başladı. Profesyonel değerlendirme süreçleri ve uluslararası etkisi sayesinde ödül, Çinli kamyon üreticilerinin yoğun ilgisini çekiyor. Bu sene yarışmaya BFDA‘dan Auman EST-A, Dongfeng Liuzhou Motor Co., Ltd.’den T7 burunlu kamyon ve JMC Weilong ağır hizmet kamyonu katıldı.

2018 Yılının Çin Kamyonu (CToY) ödül töreni, 4 Kasım 2017 tarihinde Hubei Bölgesi’ndeki Wuhan’da gerçekleştirildi.
(Soldan sağa) Çin Uluslararası Ticareti Geliştirme Konseyi Otomotiv Sanayi Komitesi Başkan Yardımcısı Yang Lin, Yılın Uluslararası Kamyonu (IToY) Jürisi Başkanı Gianenrico Griffini, JMC Başkan Yardımcısı ve JMCH Genel Müdürü Wu Xiaojun ve Yılın Çin Kamyonu (CToY) Jürisi Başkanı ve Ticari Taşıt dergisi başkanı Yu Jing.

Bazı Yılın Uluslararası Kamyonu (IToY) jürisi üyelerinden, Çin ticari taşıt basını temsilcilerinden ve müşteri temsilcilerinden oluşan 2018 Yılının Çin Kamyonu jürisi, çok yönlü bir değerlendirme sistemine göre yol testleri ve durağan testler gerçekleştirdi. Yılın Uluslararası Kamyonu kurallarını, Avrupa 1000 Puan Testi metodlarını ve Çin pazarının ihtiyaçlarını göz önüne alan değerlendirme; kabin rüzgar direncini ve iç tasarımını, sürüş konforunu, araç sürülebilirliğini, Toplam Sahiplik Maliyeti’ni, güvenliği ve aktarma organları performansını da içeren 26 ölçütü kapsıyor. Test verisi; hızlanma zamanını, gürültü seviyesini ve frenleme mesafesini içeriyor. Test sürüşleri ve değerlendirmelerin ardından, jüri üyeleri katılan kamyon modellerine puan verdiler ve oyladılar. Oylama sonucunda JMC Weilong, 2018 Yılının Çin Kamyonu unvanını kazandı. Auman EST-A ve Dongfeng T7 modelleri ise testlerde gösterdikleri performans ve yenilikçi tasarımları ile yenilikçilik ödülünün sahibi oldular.

2018 Yılının Çin Kamyonu jürisi, çok yönlü bir değerlendirme sistemine göre yol testleri gerçekleştirdi.

JMC ve Ford tarafından ortaklaşa üretilen ilk stratejik ağır hizmet kamyonu olan JMC Weilong, Ford’un küresel Ar-Ge kaynakları ve JMC’nin uzmanlığının bir araya getirilmesinin sonucu. JMC, Ford Avrupa, Ford Kuzey Amerika ve JMC Heavy Trucks’tan mühendislik takımları, bu modelin motor, kabin ve şasi performansını ortaklaşa geliştirdiler. Teknolojik gelişmeler sayesinde JMC Weilong, jüri üyelerini gücü, hızlanması, sürüş konforu ve dengeli araç sürülebilirliği ile derinden etkiledi. Ödül töreninin sunuş konuşmasında Yu Jing, şunları söyledi: “Yeni kavramlar ile yeni bir platform üzerine yaratılan JMC Weilong, öncü tasarımda önemli bir dönüm noktası olarak Çin’in yeni nesil ağır hizmet kamyonlarını yeniden tanımlıyor. Bölgesel ve uzun yol taşımacılığı için sürüş konforu sunan yenilikçi ve özgün bir iç tasarıma sahip olan JMC Weilong, Ford teknolojileriyle geliştirilen ve üretilen dizel motorlara sahip. Yeni malzemeler ve süreçler kullanan, düşük gürültü seviyesine sahip olan, düşük devirde yüksek torka ulaşan, iyi bir kalkış ve hızlanma performansı sunan, birçok gelişmiş teknolojiden faydalanan ve maliyet etkin bir kamyon olan JMC Weilong, uzun bakım aralıkları ve garanti süresiyle Çin pazarının ihtiyaçlarını karşılayan düşük bir Toplam Sahiplik Maliyeti (TCO) sunuyor.

2018 Yılının Çin Kamyonu jürisi, durağan testler de gerçekleştirdi.

2018 Yılının Çin Kamyonu (CToY) ödülünü aldıktan sonra bir konuşma yapan JMC Başkan Yardımcısı ve JMCH Genel Müdürü Wu Xiaojun, “İlk olarak jüri üyelerine JMC Heavy Trucks’ı takdir ettikleri için teşekkür ediyorum. Sanayide yeni bir oyuncu olarak JMC Heavy Trucks; nesnel, adil ve kesin kuralları olan bir değerlendirmede 2018 Yılının Çin Kamyonu seçildi. JMC Heavy Trucks ‘Ağır Kamyon Kahramanları’ sloganını öne çıkarıyor; çünkü biz yalnızca modern lojistik endüstrisinin hangi kamyonlara ihtiyacı olduğunu anlamıyoruz aynı zamanda sürücülerin ihtiyaçlarını derinlemesine kavrıyoruz. Omuzlarında hem sosyal hem de ailesel sorumluluklar taşıyorlar. Onlar gerçek kahramanlar. Bugün bu ödülü onlara sunuyoruz. Sorumlulukları beraber omuzlarken ve ortak bir gelecek oluştururken kahramanlarla birlikte çalışmak için can atıyoruz.

Yu Jing, JMC Weilong’un bölgesel ve uzun yol taşımacılığı için sürüş konforu sunan yenilikçi ve özgün bir iç tasarıma sahip olduğunu söyledi.

Yılın Uluslararası Kamyonu (IToY) Jürisi Başkanı Gianenrico Griffini, özel konuk olarak ikinci kez ödül törenine katıldı. IToY jüri üyelerinin iyi dileklerini ileten Gianenrico Griffini, şunları söyledi: “IToY Jürisi, Çin’e birçok nedenden dolayı odaklanıyor. İlk olarak Çin dünyanın en büyük ticari taşıt pazarı. İkinci olarak dünyadaki en büyük ekonomilerden biri ve yakında en büyüğü olacak. Son olaraksa Çin taşıtlar için enerji kaynaklarında bir geçiş yaşıyor. Bu nedenle IToY Jürisi, Çin pazarında yaşanan son gelişmelerden haberdar olmak istiyor.

CToY ödülü, Çin Uluslararası Ticareti Geliştirme Konseyi Otomotiv Sanayi Komitesi’nin desteğinde gerçekleştiriliyor. Otomotiv Sanayi Komitesi Başkan Yardımcısı Yang Jing, CToY ödülünün iki yıldır başarılı bir şekilde verildiğini belirterek, bu organizasyonun nesnel ve adil değerlendirmelerle Çin kamyonlarının gelişmesine yardım etmeye devam edeceğini dile getirdi.

JMC Weilong, Çin pazarı için Türk mühendislerin emeğiyle geliştirilen Ecotorq motorlarla donatılıyor.

2018 Yılının Çin Kamyonu ödülü hakkında

Yılın Çin Kamyonu (CToY) ödülü, 2015 yılında Yılın Uluslararası Kamyonu (IToY) ödülünün başarılı deneyiminden yararlanılarak Ticari Taşıt (Commercial Vehicle) dergisi tarafından yaratıldı. CToY (Chinese Truck of the Year), ticari taşıt basınını ve Çin’deki karayolu ve taşımacılık paydaşlarını dikkate alan yenilikçi bir ödül. Ödül, son 12 ay içerisinde pazara sunulan kamyonların arasından teknolojik yenilikçilik, konfor, güvenlik, sürülebilirlik, yakıt tutumluluğu, çevrecilik ve Toplam Sahiplik Maliyeti (TCO) gibi önemli temel ölçütler bağlamında karayoluyla yük taşımacılığı verimliliğine en çok katkı sağlayan Çin kamyonuna veriliyor. IToY kurallarını takip eden ödül değerlendirmesi, nesnel, profesyonel ve katı kurallara bağlı olarak Çin kamyon modellerinde yeni bir kıyas noktası seçiyor, Çin kamyonlarının gerçek gücünü ortaya koyuyor ve toplam niteliğin artmasına yardımcı oluyor.

Bazı Yılın Uluslararası Kamyonu (IToY) jürisi üyelerinden, Çin ticari taşıt basını temsilcilerinden ve müşteri temsilcilerinden oluşan 2018 Yılının Çin Kamyonu jürisi, testler sırasında Ford Otosan mühendisleriyle de bir araya geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz