Jeep Wrangler şimdi Lego formunda

0
26
Jeep-Wrangler-Rubicon-Lego-02
Jeep ve LEGO Group, dünyanın dört bir yanındaki Jeep meraklıları için benzeri olmayan bir LEGO Technic modelini hayata geçirdi.

Jeep ve LEGO Group, dünyanın dört bir yanındaki Jeep meraklıları için benzeri olmayan bir LEGO Technic modelini hayata geçirdi. İki köklü marka, Jeep Wrangler Rubicon‘u; ikonik tasarımı ve efsanevi off-road yeteneklerini yansıtan bir lego formuna büründürdü. Jeep ve LEGO, 665 parçalık LEGO Technic Jeep Wrangler’ı 2021 yılının Ocak ayında lego severlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Jeep markasına ait ilk LEGO modeli hayata geçirildi. Jeep ve LEGO Group tarafından gerçekleştirilen işbirliğinde Wrangler Rubicon’un ikonik yedili ızgarası, maskülen tasarım hatları ve efsanevi off-road yeteneklerini yansıtmak amacıyla 665 parçalık bir model oluşturuldu.

Jeep-Wrangler-Rubicon-Lego-03
Jeep ve LEGO, 665 parçalık LEGO Technic Jeep Wrangler’ı 2021 yılının Ocak ayında lego severlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Gelmiş geçmiş en yetenekli SUV Wrangler Rubicon’un, LEGO Technic setinde katlanabilir arka koltuklar, açılabilen kapılar ve kaput, yedek lastik ve vinç gibi detaylar bulunuyor. Her yaştan Jeep ve LEGO hayranı için heyecan verici bir deneyim sunmaya hazırlanan Lego Wrangler’ın direksiyon ve süspansiyon sistemi ise modelin her zemin üzerinde keyifle test edilebileceğinin sinyalini veriyor.

LEGO Technic Jeep Wrangler, göz alıcı  sarı ve siyah renk kombinasyonuyla da dikkatleri çekiyor.

Jeep-Wrangler-Rubicon-Lego-04
Her yaştan Jeep ve LEGO hayranı için heyecan verici bir deneyim sunmaya hazırlanan Lego Wrangler’ın direksiyon ve süspansiyon sistemi ise modelin her zemin üzerinde keyifle test edilebileceğinin sinyalini veriyor.

Jeep’in dünyanın dört bir yanına ulaşmış 80 yıllık marka mirasına vurgu yapan Jeep  Küresel Başkanı Christian Meunier, “80 yıllık hikayemizde Jeep sahipleri, hayranları ve takipçileri kelimenin tam manasıyla bizimle birlikte büyüdüler.LEGO Group ile ortaklığımız Jeep sahiplerine ve sevenlerine; markanın ruhundaki eğlence, özgürlük ve macerayı temsil eden küresel bir simge olan Wrangler’a duydukları tutkuyu paylaşmaları için yeni bir fırsat sunuyor.” dedi.

Jeep-Wrangler-Rubicon-Lego-01
Gelmiş geçmiş en yetenekli SUV Wrangler Rubicon’un, LEGO Technic setinde katlanabilir arka koltuklar, açılabilen kapılar ve kaput, yedek lastik ve vinç gibi detaylar bulunuyor.

Jeep Tasarım Departmanı Başkanı Mark Allen, Wrangler‘ın tasarımının, modelin hayranlarına, araçlarını yeniden yapılandırmalarına olanak tanıdığını belirtti. Allen ayrıca, Wrangler’ın lego sürümünün Jeep meraklıları ve geleceğin tasarımcılarına ilham vereceğinden emin olduğunu söyledi. LEGO Technic Tasarımcısı Lars Thygesen ise Wrangler’ın off-road dünyasında önemli bir ikon olduğuna değindi. Jeep Wrangler’ın Lego formundaki sürümü 2021 yılının Ocak ayında LEGO’nun resmi web sitesinde ve mağazalarında satışa sunulacak.

Jeep-Wrangler-Rubicon-Lego-05
Jeep Wrangler’ın Lego formundaki sürümü 2021 yılının Ocak ayında LEGO’nun resmi web sitesinde ve mağazalarında satışa sunulacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here