‘İyi Dersler Şoför Amca Projesi’ Afiş Yarışması sonuçlandı

0
1401

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin işbirliğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında gerçekleştirilen ‘İyi Dersler Şoför Amca Projesi’nde ilkokul 4. sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirilen afiş yarışması sonuçları açıklandı. Taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerine ve öğrencilere trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında farkındalık sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamındaki yarışmada değerlendirmeler sonucunda Zonguldak, Ereğli Kurtlar İlkokulu’ndan Sudenaz Çınar birinci, Rana Yaman ise üçüncü olarak hem okullarına hem de Zonguldak’a büyük bir başarı kazandırdılar.

Aldıkları eğitimlerin ardından afişlerini resmeden çocuklar için gerçekleştirilen yarışmanın ardından eserler, proje paydaşların ve uzman akademisyenlerden oluşan bir jüri heyeti tarafından değerlendirildi. 100 ilkokuldan 820 öğrencinin eserleriyle başvurduğu yarışmada değerlendirme sonucunda Zonguldak ili, Ereğli ilçesi, Kurtlar İlkokulu’ndan Sudenaz Çınar birinci, Aydın ili Bozdoğan ilçesi, Fatih İlkokulu’ndan Hatice Rana Yörük ikinci, Zonguldak ili, Ereğli ilçesi, Kurtlar İlkokulu’ndan Rana Yaman üçüncü olmaya hak kazandı.

Kurtlar İlkokulu’ndan gerçekleştirilen törenle Sudenaz Çınar ve Rana Yaman ödüllerini aldılar. Törene Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Sarıhan, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Ereğli İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Keleş ve projenin yürütülmesinden sorumlu il formatörleri katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz