IVECO Daily, Büyük Britanya’da 2021 Yılının Hafif Kamyonu seçildi

0
135
IVECO-DAILY_LIGHT-TRUCK-OF-THE-YEAR2021
3,5-7,5 ton segmentindeki güçlü rekabete karşı Van Fleet World, IVECO Daily'yi 2021 Yılının Hafif Kamyonu olarak seçti.

IVECO Daily, 3,5 – 7,5 ton sınıfında yüksek esnekliği ile Van Fleet World’ün 2021 Yılının Hafif Kamyonu ödülünü kazandı.

Her yıl düzenlenen Fleet World Great British Filo Ödülleri’nin bir parçası olan etkinlik, filo sektöründeki mükemmelliği kutluyor ve yayının uzmanları tarafından değerlendiriliyor. Bu, ilk kez 2019 yılında ödüllendirilen IVECO Daily‘nin bu kategorideki ikinci ödülü oldu.

Van Fleet World Editörü John Kendall, ödülle ilgili şunları söyledi: “3,5 – 7,5 ton sınıfı rekabetin yoğun olduğu küçük ama önemli bir sektör. Daily, sektördeki en geniş ağırlık yelpazesini, dizel veya doğal gazlı motor seçeneğini ve manuel veya otomatik şanzımanın yanı sıra çok sayıda gövde boyutunu ve dönüştürme seçeneğini sunuyor. Kendi sınıfındaki en esnek araçlardan biri. 2019’de yenilenen Daily, artık yeni sürücü destek sistemleri ve bir dizi bağlantılılık seçeneği ile alınabiliyor. Geçen yılın sonunda IVECO, Daily Driveaway dönüşüm programını yeniden başlattı ve 2021 yılında programa yeni eklemeler yapacak.

IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse ise “Daily’mizin bu ödülle ikinci kez ödüllendirilmesinden büyük gurur duyuyoruz. Üstün bir sürüş deneyimi sunan benzersiz derecede çok yönlü bir araç. Gelişmiş bağlantılılığı, filo sahiplerinin ve yöneticilerinin işlerini verimli, sürdürülebilir ve kârlı bir şekilde yürütmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış son derece kişiselleştirilmiş hizmetler dünyasının kilidini açıyor. Gerçekten her filo sahibinin özel gereksinimlerini karşılayabilen eksiksiz bir nakliye çözümü.” dedi.

IVECO Daily, 3.5 tondan 7.2 tona kadar seçeneklerle pazardaki en kapsamlı ürün yelpazesini sunuyor. Araç, panel van, yarı camlı panel van, şasi kabin, yolcu bölümlü şasi kabin seçenekleriyle ve birçok zorlu off road göreviyle başa çıkabilecek 4×4 seçeneğiyle her türlü göreve uyum sağlayabiliyor. Çeşitli dingil mesafelerinin yanı sıra panel vanın kapasitesi 7.3 m3’ten sınıfında lider 19.6 m3’e kadar ulaşıyor.

Sağlam C kesitli şasi üzerine inşa edilen Daily, 4.9 tona kadar yükleme kapasitesi ve birçok farklı gövde seçeneği sunarken kullanıcısına azami görüş sağlayan sürüş pozisyonunu koruyor. 6 ileri manuel ve 8 ileri HI-MATIC otomatik vites ile Daily çeşitli PTO seçenekleriyle donatılabilerek verimli motor gücü sağlıyor. 2.3 litrelik dizel F1A, 136 veya 156 beygir sunarken 3 litrelik F1C, 180 veya 210 beygir güç sunuyor. Sıkıştırılmış doğal gazlı (CNG) dizele rakip çıkan kentsel görevlere uygun motor ise güçten ödün vermeden 136 beygir sağlıyor.

2019’da yenilenen Daily, yepyeni petek desenli ızgarası, 3 parçalı tamponu ve opsiyonel LED farlarıyla yenilenmiş bir ön ve arka görüntüye sahip. İç mekânda ise daha küçük direksiyon ve yüksek kaliteli ön panel, hareket tekrarlamanın önüne geçen elektromekanik el freni ve yeni 7 inç HI-CONNECT bilgi – eğlence sistemi var. Ek olarak DAB radyo, Bluetooth, Apple CarPlay / Android Auto ve aracın boyutu ve ağırlığına göre rota planlayabilen, canlı trafik güncellemeleri sunarak zaman kazandıran yerleşik navigasyon uygulaması TomTom LIVE da mevcut.

Her türlü göreve hazır her şey dâhil bir taşımacılık çözümü: IVECO Daily, 40 yıldır fonksiyonelliğin sınırlarını zorluyor. IVECO’nun ticari araç kültürü ürün yelpazesi boyunca akıyor; Daily de aynı hızlı yanıt veren 7/24 durmaksızın yol hizmeti ve ağır kamyonların sahip olduğu ticarî bayi ağına sahip. Daily aynı zamanda kapsamlı akıllı onarım ve bakım paketleriyle IVECO kontrol merkezi bağlantısının avantajını yaşayabiliyor. Arka planda; aracın performansı sürücülere sürüş tarzlarında değişiklikler önermek için izleniyor, yaklaşan servis gereksinimleri hakkında önceden uyarı veriliyor ve hatta aracın çalışma süresini arttırmak, toplam sahip olma maliyetini düşürmek için yazılım güncellemeleri sağlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here