IVECO Daily Blue Power, “2018 Yılının Uluslararası Vanı” seçildi

0
1720

Uluslararası Yılın Vanı Jürisi, CNH Industrial N.V.’nin ticari taşıt markası IVECO’nun Daily Blue Power serisini “2018 Yılının Uluslararası Vanı” seçti. Ödül, IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte’e, Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen Solutrans  Fuarı’nın basın gününde gerçekleştirilen ve yaklaşık bin 500 davetlinin katıldığı gala gecesinde takdim edildi.

Bu yılki ödülle birlikte IVECO Daily, 1992 yılından bu yana bu ödüle üçüncü kez layık görülmüş oldu. Diğer adaylar arasından Daily Blue Power, teknik yenilikçiliği, sürdürülebilir çözümleri ve düşük işletme maliyetleriyle öne çıktı. Bu başarının arkasındaki asıl neden, bu yeni hafif ticari taşıt serisinin pazara işletmecilerin çevreye verdikleri zararı azaltan son derece sürdürülebilir, verimli ve güvenilir güç çözümleri seçenekleri sunmasıydı. Daily Blue Power serisi, hafif ticari taşıt sektöründe sekiz oranlı otomatik şanzımana sahip bulunan ve sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ile çalışan ilk taşıt olan Daily Hi-Matic Natural Power’ı, Hollanda Uygulamalı Bilimler Araştırma Organizasyonu (TNO) tarafından onaylanan ve 2020 Gerçek Sürüş Yayımları yönetmeliklerine hazır olan ilk hafif ticari taşıt Daily Euro 6 RDE 2020 Ready’yi ve en katı trafik sınırlamalarına sahip şehirlerde bile ulaşımı sağlayan sıfır yayımlı taşıt Daily Electric’i içeriyor.

IVECO Daily Blue Power, yarışmada 113 puan alarak yeni Ford Transit Custom’ın ve doğal gazlı Volkswagen Caddy TGI’nin önünde ödülün sahibi oldu. Yarışmada yer alan diğer modeller ise MAN TGE ve Renault Kangoo Z.E.33 idi.

Uluslararası Yılın Vanı Jürisi Başkanı Jarlath Sweeney, “2018 Yılının Uluslararası Vanı” ödülünü IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte’e verdi.

Kanıtlanmış başarısı ile 40 yıldır üretimde olan Daily, Ekim 2017’de pazara sunulan elektrikli, doğal gazlı ve en gelişmiş dizel sürümleri ile şehir merkezlerine girişlerde gittikçe zorlaşan Avrupa düzenlemelerini üç farklı seçenekle karşılayan ilk ve tek hafif ticari taşıt modeli olarak öne çıkıyor. Daily, bu üç farklı seçenek ile müşterilerine işlerini çevresel sürdürülebilirlik ilkesiyle paralel olarak geliştirme yolunda rekabetsel bir avantaj sağlıyor ve onların yatırımlarını güvence altına alıyor.

Uluslararası Yılın Vanı” ödülü, IVECO’nun teknolojiye olan taahhüdünü ve kentlerdeki hava kalitesini iyileştiren ve karbondioksit yayımlarını azaltan çabasıyla sürdürülebilir taşımacılığa olan odağını da takdir ediyor.

Uluslararası Yılın Vanı Jürisi, CNH Industrial N.V.’nin ticari taşıt markası IVECO’nun Daily Blue Power serisini “2018 Yılının Uluslararası Vanı” seçti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz