İnegöl’e 110 adet Otokar Sultan LF

1
2643
Renault Trucks

Otokar, İnegöl’de hizmet veren özel halk otobüsü şirketi İnulaş Taşımacılık’a 110 adet yeni Sultan LF teslim etti. Bu teslimat, Otokar’ın bu yıl içindeki en büyük otobüs teslimatı oldu.

Türkiye’nin dört bir yanında belediyelerin toplu taşıma filolarını güçlendirmeye devam eden Otokar, yılın en büyük teslimatlarından birini İnegöl’e gerçekleştirdi. Türkiye’nin en büyük sanayi merkezlerinden biri olan ve nüfus açısından en kalabalık ilçeler arasında yer alan İnegöl’de hizmet veren özel halk otobüsü şirketi İnulaş Taşımacılık, ulaşım filosunu 110 adet Sultan LF otobüs ile güçlendirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İnegöl Belediyesi, İnulaş Taşımacılık A.Ş., Otokar ve Atalay Otomotiv yöneticileri teslimat töreninde bir araya geldiler.

İnegöl Kültür Parkı’nda düzenlenen teslimat törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, İnulaş Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bayram, İnulaş Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, İç Pazar Satış Direktörü Murat Tokatlı, Otobüs Satış Müdürü Murat Torun, Bölge Satış Yöneticisi Sebahattin Yılmaz, Otokar bayi Atalay Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Atalay ve Atalay Otomotiv yöneticileri katıldı.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a bir plaket sundu.

Teslimat töreninde yaptığı konuşmada amaçlarının Türkiye’nin dördüncü büyük şehrini daha yaşanabilir hale getirmek ve insanların yaşamaktan keyif aldığı bir şehir yapmak olduğunu açıklayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gerçekleştirilen 110 adetlik araç yatırımının ilçe trafiğini önemli ölçüde rahatlatacağını dile getirdi. Alinur Aktaş, şöyle devam etti: “İnegöl halkı yeni araçlarımızdan dolu dolu istifade edecek. Toplu ulaşımda yeni bir dönem başlayacak. Yeni araçlarımızla ilçede kısa mesafeli araç kullanım oranı ortadan kalkacak. Kaliteli, güvenli, huzurlu bir ulaşım imkanı sunulacak. Şehrimizde yaşayan herkesi toplu ulaşıma teşvik etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimizin estetiği açısından farklı tipte araçlar yerine, 110 adet tek tip araç alımı yaptık. Süreçte emeği, katkısı olan herkese teşekkür ederim. Kazasız, belasız binilmeyi nasip etsin. İnşallah vatandaşlarımız mutlu olur, memnun kalır.” dedi.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’a bir plaket sundu.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise şunları söyledi: “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın vizyoner yaklaşımı ve planlaması sayesinde yıl başında ulaşımda planlanan değişim sürecini başlattık. Vatandaşlarımızın huzurla, güvenle, rahatlıkla ulaşımını sağlayacak bir araçla buluşturmak istedik. Otokar şirketine teşekkür ederiz. Alçak tabanlı, yüksek tavanlı, biniş rampası bulunan ve yolcusuna rahatlık sağlayan araçlarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Yeni araçlarımızla ve onları kullanan şoför arkadaşlarla beraber en kaliteli hizmeti elbirliği ile vatandaşlarımıza vereceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, İnulaş Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bayram’a bir plaket sundu.

Otokar‘ın sektördeki yenilikçi anlayışını yansıtan Sultan LF‘nin modern tasarımının yanı sıra gelişmiş teknik özellikleriyle de sektöre kısa sürede yeni bir soluk getirdiğini kaydeden Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, “İnegöl’ün modernleşen şehiriçi ulaşımında Otokar’ın en yeni otobüsü Sultan LF’nin tercih edilmesinden büyük bir mutluluk duyduk. Sultan LF; engelli yolcu taşımacılığına uygun yapısı, konforu ve ferah iç tasarımı ile İnegöl halkına rahat bir yolculuk imkanı sunarken, düşük işletme giderleri ve düşük yakıt tüketimi ile kullanıcılarının da yüzünü güldürecek. Çağdaş tasarımı ile İnegöl’ün modern yüzünün temsilcisi olacak, ulaşıma yeni bir soluk getirecek araçların İnulaş Taşımacılık’a, İnegöl Belediyesi’ne, İnegöl, Bursa ve bölge halkına hayırlı olmasını dileriz.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş

Türkiye’de kendi olanakları, kendi Ar-Ge’leri, kendi mühendisleri ve kendi işçileriyle yüzde 100 yerli otobüsler ürettiklerini ve bunları Türk halkının kullanımına sunmanın yanı sıra başta Avrupa olmak üzere dünyada 66 ülkeye ihraç ederek Türkiye’ye önemli miktarda döviz kazandırdıklarını açıklayan Basri Akgül, yüzde 100 Avrupa standartlarındaki alçak tabanlı Sultan LF otobüslerin en büyük teslimatını İnegöl Belediyesi’ne gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül

Ulaşımda Kardeşlik” pojesiyle yedi yıldan bu yana sağlıklı ve güvenli bir şekilde yolcu taşımacılığı yapan bir şirket olduklarını ve ekonomik, konforlu ve güvenli ulaşım olanağı sunabilmek için sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalıştıklarını kaydeden İnulaş Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bayram, dünya standartlarında ulaşım sağlamak amacıyla 26’sı oturan, 35’i ayakta olmak üzere toplam 61 yolcu sığalı ve son teknolojiye sahip 110 adet 2017 model Otokar Sultan LF otobüs aldıklarını dile getirdi.

Sultan LF

Sınıfının tek tam alçak tabanlı otobüsü olma özelliğine sahip olan 8.4 metrelik Sultan LF; yüksek yolcu sığası, engelli yolcu rampası, geniş yolcu alanı, güçlü motoru, yolculardan ayrılmış özel sürücü bölgesi ve kısa vites kolu ile dikkat çekiyor. Kamera ve kayıt sistemleri ile dijital hat tabelaları gibi donanımların standart olarak sunulduğu Sultan LF, standart olarak 21+4(katlanır)+35+1, isteğe bağlı olaraksa 21+42+1 ve 21+1(tekerlekli sandalye)+35+1 yolcu taşıma sığasına sahip.

Otokar, İnegöl’de hizmet veren özel halk otobüsü şirketi İnulaş Taşımacılık’a 110 adet yeni Sultan LF teslim etti.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz