IVECO BUS, Fransa Paris’ten büyük bir elektrikli otobüs sipariş aldı

1
283
IVECO_BUS-Electric_for_RATP_PARIS
Paris ulaşım otoritesi Île-de-France Mobilités ve şehrin ulaşım operatörü RATP (Régie Autonome des Transports Parisiens), 12 metrelik tam elektrikli otobüslerinin tedariği için IVECO BUS'a büyük bir Avrupa ihalesi verdi.

Paris ulaşım otoritesi Île-de-France Mobilités ve şehrin ulaşım operatörü RATP (Régie Autonome des Transports Parisiens), 12 metrelik tam elektrikli otobüslerinin tedariği için IVECO BUS‘a büyük bir Avrupa ihalesi verdi.

Halihazırda çalışan 247 adetle birlikte 180 elektrikli otobüs için verilen bu sipariş, önde gelen kentiçi ve seyahat otobüsü üreticisi ve bir CNH Industrial NV markası olan IVECO BUS‘ı RATP‘nin en önde gelen elektrikli otobüs tedarikçisi haline getirecek. Bu sipariş, Paris ve çevresindeki bölgenin otobüs filosunu daha çevre dostu hale getirmeyi amaçlayan Bus 2025 planının uygulanmasında önemli bir adımı daha oluşturuyor.

Yüzde 100 elektrikli, sıfır yayımlı araçlar; iyileştirilmiş hava kalitesi, sera gazlarının azaltılması ve gürültü kirliliğinin azaltılması gibi bir dizi önemli çevresel fayda sağlıyor ve depoda geceleri şarj edilebiliyorlar.

Bu tam elektrikli model, HEULIEZ‘nin (bir CNH Industrial markası) Fransa Rorthais’deki elektromobilite mükemmellik merkezinde üretildi ve akü elektrikli otobüs serisinin bir parçası. Model dört farklı uzunlukta (9,5m, 10,7m, 12m ve 18m) ve üç şarj modunda alınabiliyor: Her müşterinin özel otonomi ihtiyaçlarını karşılamak için gece depo şarjı, pantograf şarjı veya karışık şarj.

Bu önemli yeni sözleşme IVECO BUS markası için, CNH Industrial‘ın eksiksiz bir alternatif yakıtlı araç yelpazesine yatırım yapma ve bunları geliştirme taahhüdünün altını çiziyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here