IVECO BUS, Crossway Natural Power ile “Yılın Sürdürülebilir Otobüsü” ödülünü kazandı

0
1706
Crossway_Natural_Power_SBY
IVECO BUS, Crossway Natural Power ile “Yılın Sürdürülebilir Otobüsü” ödülünü üst üste üçüncü kez kazandı.

IVECO BUS, 18 – 23 Ekim tarihlerinde Brüksel’de düzenlenen Busworld Europe Fuarı’nda Crossway Natural Power otobüsü ile kentlerarası kategorisinde “Yılın Sürdürülebilir Otobüsü” unvanını kazandı. Bu yeni ödül, IVECO BUS’ın kentlerarası sınıfta tartışmasız önder olduğunun altını çizdi ve markanın enreji geçişine ve seçenek yakıtlara adanmışlığını teyit etti.

Bir CNH Industrial markası olan IVECO BUS, geçen yıl tamamen elektrikli Crealis In-Motion-Charging ile elde başarının ardından doğal gazlı Crossway Natural Power otobüsü ile kentlerarası kategorisinde “2020 Yılının Sürdürülebilir Otobüsü” ödülünü kazandı. Geçen yıl Fransa’da Autocar Expo’da tanıtılan bu aracın faydaları şimdiden dünya çapında tanındı.  

Sürdürülebilirlik, taşımacılık endüstrisinde giderek önemli hale geliyor ve bu alanda önder marka olarak IVECO BUS, şu anda tüm ihtiyaçlar için tam bir doğal gazlı otobüs yelpazesi sunabiliyor.

Crossway Natural Power, 360 beygirlik son nesil FPT Industrial CURSOR 9 Natural Power (NP) doğal gaz motoruyla donatılıyor. Patentli bir özellik olan araç tavanına bütünleştirilmiş doğal gaz tankları daha fazla sürüş dengesi için aracın ağırlık merkezini optimize ediyor ve hem sürücü hem de yolcular için konforu artırıyor.

fpt_Cursor-9-CNG
8.7 litrelik sıralı altı silindirli FPT Cursor 9 CNG Euro 6 doğal gaz motoru, 2000 devir/dk’de 360 beygir güç ve 1100 devir/dk’de 1640 Nm azami tork üretiyor.

Crossway Natural Power, dizel sürümle aynı erişilebilirliği, yolcu sığasını ve bagaj hacmini sunuyor. Hızlı ve yavaş doluma uygun olan otobüsün 600 km’lik bir menzili bulunuyor. Biyometan ile çalıştığında otobüs mükemmel bir karbon dengesine sahip ve sera gazları üretimini yüzde 95’e kadar azaltıyor.

Sürdürülebilir Otobüs Ödülü” jürisi, yedi Avrupalı otobüs dergisinin temsilcilerinden oluşuyor. Ödül verilirken güvenlik, konfor, gürültü seviyesi, parçaların geri dönüşebilirliği ve üreticinin genel sürdürülebilirlik taahhüdü dikkate alınıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here