ITT Logistics, Avrupa’nın en iyi tanker temizleme tesisini açtı

2
909
ITT-TANKER-TEMIZLEME-TESISI-01
Kapasite ve teknik donanımı ile sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın da en büyüğü olarak dikkat çeken tesis, ITT Logistics'in 25 milyon TL'lik öz sermayesi ile hiçbir finansman kullanılmadan inşa edildi.

ITT Logistics‘in 2018 yılının ikinci yarısında temelleri atılan ve daha bir yıl dolmadan hayata geçirilen en büyük yatırımlarından biri olan ITT Global Tank Temizleme Tesisi, 9 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. İTT Logistics Kurucu Başkanı Tekin Öztanık ve Genel Müdür Didem Öztanık‘ın ev sahipliği yaptığı törene çok sayıda lojistik ve nakliye firmasının temsilcisi ve basın mensupları katıldı.

Kocaeli Dilovası 4. Organize Sanayi Bölgesi‘nde 7 bin 500 metrekare arazi üzerine kurulan tesis bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip. Kapasite açısından Avrupa’nın en büyük tesisi olan ITT Global, aynı anda kimyasal, gıda, IBC tank konteyner yıkama, dolu/boş depolama hizmetlerini bir arada sunuyor.

ITT-TESIS-KURDELE-KESIM-01
Açılış kurdelesini başta ITT Logistics Kurucu Başkanı Tekin Öztanık ve Genel Müdür Didem Öztanık omak üzere ITT Logistics çalışanları kesti.

Kapasite ve teknik donanımı ile sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en büyüğü olarak dikkat çeken tesis, ITT Logistics’in 25 milyon TL’lik öz sermayesi ile hiçbir finansman kullanılmadan inşa edildi.

ITT-TOREN-01
ITT Logistics’in 2018 yılının ikinci yarısında temelleri atılan ve daha bir yıl dolmadan hayata geçirilen en büyük yatırımlarından biri olan ITT Global Tank Temizleme Tesisi, 9 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

Tesiste 4 adet kimyasal tank ve tanker yıkama peronu, 1 adet sadece gıda yıkamaya ayrılmış yıkama peronu ve aynı anda 8 adet IBC yıkama ünitesi eş zamanlı olarak hizmet verebiliyor.

TEKIN-OZTANIK-02
Sektördeki önemli bir boşluğu doldurmak ve sahip oldukları uluslararası kalite sertifikası ile ihracatta bir katma değer yaratmak amacıyla bu tesis yatırımını gerçekleştirdiklerini söyleyen ITT Logistics Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, sadece kendi tanklarını değil, rakiplerinin tanklarını da yıkamayı hedeflediklerinin altını çizdi.

24 saatte 150 ile 200 arası tank ve tanker ve ortalama 750 ile 1000 IBC yıkama kapasitesinin yanı sıra aynı anda buharla 25 adet ISO tank ısıtma ünitesine sahip olan ITT Global, bünyesinde ayrıca hassas ürünler için sıcak su ısıtma ünitesi de barındırıyor.

DIDEM-OZTANIK-01
ITT Logistics Genel Müdürü Didem Öztanık, uluslararası kalite sertifikası veren SQS denetiminde çok büyük bir başarı elde ederek 99’luk bir puan dilimi ile dünyada ilk üçe girdiklerini vurguladı.

Tüm süreçlerin yüksek güvenlik standartlarıyla yönetildiği tesisin en önemli ve ayrıcalıklı özelliği alınacak hizmetlerin tümünün tam donanımlı teknolojik altyapıya sahip otomasyon sistemleriyle verilmesi. Avrupa’da bir benzerinin daha bulunmadığı ITT Global, müşterilerine elleçleme, ısıtma ve depolama (yaklaşık 450 – 500 boş/dolu konteyner depolama) gibi diğer bütünleşik hizmetleri de Bütüncül Lojistik Anlayışı ile sunuyor. Çevre ve insan sağlığına son derece duyarlı, Çevre Bakanlığı ölçütlerine ve Avrupa çevre ölçütleri kriterlerine göre tasarlanan ve otomasyon sistemiyle yönetilen tesisin her anını akıllı teknoloji aracılığıyla izlemek mümkün.

ITT-TANK-YIKAMA-ACILIS-01
İTT Logistics Kurucu Başkanı Tekin Öztanık ve Genel Müdür Didem Öztanık’ın ev sahipliği yaptığı törene çok sayıda lojistik ve nakliye firmasının temsilcisi katıldı.

Yanıcı ve parlayıcı ürün depolamaya yeterlilik derecesinde sahip bulunan itfaiye raporlu tesis, Avrupa’nın en kapsamlı yıkama tesisi olma özelliğine de sahip.

DIDEM-TEKIN-OZTANIK-01
ITT Logistics Kurucu Başkanı Tekin Öztanık ve Genel Müdür Didem Öztanık’ın açılışta oldukça mutlu ve gururluydular.

Çevre hassasiyetinde son derece duyarlı olan tesiste yıkama kanalları ve kimyasal çökertme havuzu kompozit CTP ürünleriyle kaplı. Gıda yıkamada en önemli unsur olan suyun ultraviyole sterilizasyon sistemi ve suyun sertlik derecesini 0 değerine indirilmesi yani yumuşatma sistemi de tesisin sahip olduğu diğer önemli özellikler arasında yer alıyor.

ITT-TANK-YIKAMA-ACILIS-02
ITT Logistics ailesi açılışta bir araya geldi.
TEKIN-OZTANIK-01
TT Logistics Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, davetlilere tesisi gezdirerek bilgi verdi.
ITT-TANK-YIKAMA-TESIS-01
Tesis en düşüğü 200 bar, en yükseği de 500 – 600 bar gücünde son derece kuvvetli pompalar ile donatılmış. Tesiste 220 volt yerine 24 voltluk elektrik sistemi kullanıldığı için çalışanları elektrik çarpma riski ortadan kaldırılmış.
ITT-TANK-YIKAMA-TESIS-02
Tesiste 4 adet kimyasal tank ve tanker yıkama peronu, 1 adet sadece gıda yıkamaya ayrılmış yıkama peronu ve aynı anda 8 adet IBC yıkama ünitesi eş zamanlı olarak hizmet verebiliyor.
ITT-TANK-YIKAMA-TESIS-03
Çevre hassasiyetinde son derece duyarlı olan tesiste merdivenler, yıkama kanalları ve kimyasal çökertme havuzu kompozit CTP ürünleriyle kaplı. Gıda yıkamada en önemli unsur olan suyun ultraviyole sterilizasyon sistemi ve suyun sertlik derecesini 0 değerine indirilmesi de tesisin sahip olduğu diğer önemli özellikler arasında yer alıyor.
ITT-TANKER-TEMIZLEME-TESISI-02
ITT Global, müşterilerine elleçleme, ısıtma ve depolama (yaklaşık 450 – 500 boş/dolu konteyner depolama) gibi diğer bütünleşik hizmetleri de Bütüncül Lojistik Anlayışı ile sunuyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here