İsveçli atık ve geri dönüşüm şirketi, Allison donanımlı yeni kamyonlarını teslim aldı

0
441
allison transmission
Nordisk Återvinning, 100'den fazla aracın bulunduğu filolarındaki Allison şanzımanların kanıtlanmış güvenilirliği doğrultusunda yine Allison donanımlı yeni kamyonlarının alımı gerçekleştirdi.

Atık ve geri dönüşüm alanında Norveç’in en büyük oyuncusunun yüzde yüz iştiraki olan Nordisk Återvinning, İsveç genelinde belediyeler ve belediyelerin bünyesinde bulunan atık şirketleri için çöp toplama hizmeti sunuyor. 2011’de kurulan şirket, İsveç belediyelerinin evsel atıklarını topluyor.

Yeni 6 adet Allison 4000 serisi tam otomatik şanzımanlı araç alımı yapan Nordisk Återvinning’in filosunda, neredeyse tamamı Allison donanımlı ağır hizmet kamyonları olan 100’den fazla araç bulunuyor.

Nordisk Återvinning Teknik Müdürü Jari Reijonen; “Filomuzun yaklaşık yüzde 95’i Allison şanzıman donanımına sahip araçlardan oluşuyor. En iyi performansı Allison şanzımanlar ile sağlıyoruz. Güzergahlarımız çok fazla dur-kalk gerektiriyor ve bu nedenle istikrarlı, yüksek performanslı bir şanzıman donanımı işimizin vazgeçilmezi oluyor. Allison ise atık uygulamaları için çok ideal çözüm.” şeklinde konuştu.

Nordisk Återvinning için basitlik çok önemli. Bu, tüm araç bileşenleri için geçerli. Reijonen; “Her zaman sürücünün görevini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu, şanzıman dahil araçlarımızın tüm bileşenleri için geçerli. İstikrarlı ve kanıtlanmış performans sunmaları önemli. Yüksek verimliliğinin bir göstergesi olarak bizden önce birçok kullanıcının bu şanzımanı seçtiğini bilmek güven verici.” dedi.

Ayrıca sadeliğin her şeyin daha uzun ömürlü olmasını sağladığına inanıyoruz.” diyen Reijonen, şu şekilde ekledi: “Bu, hem şasi hem de kamyon üst yapıları için de önemli. Bazı kamyon üstyapılarının harika özellikleri vardır ancak genellikle bütünü daha karmaşık hale getirirler. Sadeliğin gücüne inanıyoruz. Ne kadar basit ve kanıtlanmışsa o kadar iyi. Aynı şey Allison için de geçerli. Allison’ın şanzımanlarını çok fazla değiştirmediğini, sadece geliştirdiğini biliyoruz. Bu, stabilite ve araçla tam istediğimiz gibi sarsıntısız ve sorunsuz bir şekilde sürüş sağlıyor.

Allison yetkili bayisi olan SM Transmission, Nordisk Återvinning için satış sonrası destek sağlıyor. Otomatik şanzımanların satışını, bakım-onarımını ve programlamasını yapan SM Transmission’dan aldıkları hizmeti değerlendiren Reijonen; “Satış sonrası hizmet söz konusu olduğunda çoğunlukla SM Transmission’dan destek alıyoruz. İsveç’te güçlü bir varlık gösteriyorlar ve hızlı şekilde kaliteli bir hizmet sunuyorlar. Şanzımanlarımızın yüksek performansta çalıştığından emin olsak da bir şeyler ters giderse hızlı bir şekilde destek alabileceğimizi bilmek bizlere güven veriyor.” diye ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz