Isuzu Novociti Life, üçüncü ödülünü Polonya’dan aldı

0
1064
Renault Trucks

Anadolu Isuzu’nun Türkiye’de ürettiği ödüllü midibüsü Isuzu Novociti Life’a üçüncü ödül Polonya’nın Kielce şehrinde düzenlenen Transexpo Fuarı’ndan geldi.

Türkiye’de üretilen ve dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen Isuzu Novociti Life’a üçünücü ödülü Polonya’da düzenlenen ulaşım fuarında verildi. 23-25 Ekim tarihlerinde Polonya’nın Kielce şehrinde düzenlenen Transexpo Fuarı’na katılan Anadolu Isuzu’nun Polonya distribütörü Busimport PL, standında Isuzu Novociti Life aracını sergiledi. Fuarda düzenlenen yarışmada New Model Bus (Yeni Model Otobüs) kategorisinde 3’lük ödülünün sahibi olan Isuzu Novociti Life, Polonya’lılardan tam not alarak ilk tanıtımından bu yana aldığı ödüllere bir yenisini ekledi.

Anadolu Isuzu, 12 yıldır Polonya’da

Avrupa’nın birçok şehrinde araç satışı gerçekleştiren ve buralarda yaygın servis ağı kuran Anadolu Isuzu, Polonya’da da 12 yıldır faaliyetlerini sürdürüyor. Toplamda 200 araç satışı gerçekleştiren Anadolu Isuzu, bu satışların 147 adedini son 3 yılda teslim ederek Polonya’da son yıllarda iyi bir satış grafiği sergiledi.

Otobüs konforunda alçak tabanlı midibüs Isuzu Novociti Life

Yeni Isuzu Novociti Life, alçak tabanıyla değişen pazar ihtiyaçlarına yönelik bir çözüm olarak gün yüzüne çıktı. Büyük ve orta büyüklükteki otobüs yerine küçük boyutlarda otobüs kavramıyla dar sokaklı şehirleri de hedefleyen Novociti Life, aynı zamanda alçak tabanlı yapısıyla engelli ve yaşlı nüfusun sosyal hayata daha fazla katılımını da destekliyor.

Anadolu Isuzu’nun otobüs ürün grubunda 9.5 m uzunluğundaki Citibus modeli ile 7.5 m uzunluğundaki Novociti modeli arasında 8 m uzunluğuyla yeni bir sınıf oluşturan Novociti Life, midibüs boyutlarında otobüs görünümüyle dikkat çekiyor. Novociti Life’ın alçak tabanlı tasarımına uygun olarak arkaya konumlandırılan FPT marka NEF4 model motoru, 186 beygir güç ve 680 Nm tork üretiyor. FPT’nin EGR (Egzoz gazı geri çevirimi) sistemine gerek duymadan Euro 6C yayım ölçütlerini karşılayabilen motor teknolojisi, yüksek enerji verimliliği ile düşük yakıt tüketimi sağlanmasını mümkün kılıyor.

Toplam 60 kişilik yolcu sığasıyla geniş iç hacimli Novociti Life, gün ışığının araç içerisinde etkin kullanımını sağlayan özel yolcu camı tasarımıyla, tekerlekli sandalyedeki yolcuların dahi yan camları kolaylıkla kullanabilmelerini sağlıyor. Bu sayede dış mekanı rahatlıkla gözlemleyebilen tekerlekli sandalyeli yolcular, Novociti Life’ın insan odaklı akıllı tasarımının tadını çıkarıyorlar.

Akıllı tasarım ile servis ve bakım kolaylığı

Yeni Isuzu Novociti Life, hem yolcuların konforu hem de aracın servis hizmetlerini en kısa sürede gerçekleştirmek için özenle tasarlandı. Motor bölümü arka kısma alınan Novociti Life, bu sayede alçak tabanlı platformuna kavuştu. Motorunun arkada olması, gerekli durumlarda şanzımanın ve motorun bakım ve onarımını da kolaylaştırırken araç arkasındaki kapak tasarımı da servis edilebilirliği artıracak şekilde tasarlandı. Motor bölümüne üç taraftan ulaşılabilmesine imkân sağlayan bakım kapakları sayesinde bakım işlemleri kolaylaşırken müdahale süresi de kısalıyor.

Novociti Life bir yılda üç ödül birden aldı

Isuzu Novociti Life, bir yılda toplam üç ödül aldı. Turquality kapsamında 2017 yılının sonunda düzenlenen ve Türkiye’nin en prestijli tasarım organizasyonu Design Turkey Yarışması’nda “İyi Tasarım Ödülü”’nün sahibi olan Isuzu Novociti Life, ilk yurtdışı ödülünü de nisan ayında A’Design Award & Competition’dan “Gold A’Design Award” ile aldı. Son ödülünü Polonya’nın Kielce şehrinde düzenlenen Transexpo Fuarı’ndan “New Model Bus” kategorisi üçüncülüğüyle alan Isuzu Novociti Life, toplu ulaşımda midibüs sınıfında önder konumdaki Anadolu Isuzu’yu çok daha güçlü konuma taşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz