Intercity Sürüş Akademisi, hafif ticari taşıt güvenli sürüşünde de öncü

1
554

Intercity bünyesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Intercity Sürüş Akademisi, Alman Yol Güvenlik Konseyi (DVR) tarafından hazırlanan müfredata uygun hafif ticari taşıt eğitimlerinde de önder.

Intercity Sürüş Akademisi, otomobil, hafif ve ağır ticari taşıt kullanımına yönelik “Güvenli Sürüş Eğitimleri”ne devam ediyor. 2012 yılında İstanbul Park Pisti’nin işletmesini devralan Intercity, hızlı bir şekilde sürüş eğitimine uygun alanlara yatırım yaparak, hemen bir yıl içinde Intercity Sürüş Akademisi’ni kurdu. Trafik kazaları her yıl 10 bine yakın insanımızın ölümüne, 300 bin insanımızın yaralanmasına sebep oluyor ve Türkiye’de meydana gelen trafik kazalarının yüzde 88’i ne yazık ki sürücü hatalarından dolayı gerçekleşiyor. Bunun önüne geçmek için Intercity Sürüş Akademisi, Intercity müşterisi olsun veya olmasın, her yıl 40 binden fazla kişiye güvenli ve defansif sürüş eğitimi veriyor. Alman Yol Güvenliği Konseyi müfredatı ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitimler otomobil, hafif ve ağır ticari taşıt kullanımını kapsıyor.

Vural Ak: “Her yıl 40-45 bin kişiye eğitim veriyoruz

 Kazalara neden olan sürücü hatalarını azaltmak için Intercity İstanbul Park’ta Türkiye’nin en büyük yol güvenlik merkezini oluşturduklarını kaydeden Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak,İstanbul Park’ın işletmesinin alınmasıyla Intercity olarak birçok şey yaptık; ama en çok gurur duyduğumuz şey sürüş akademisinin hayata geçirilmesi oldu. Intercity Sürüş Akademisi’nde yılda 40-45 bin kişiye eğitim veriyoruz. Ehliyeti olan insanlara daha güvenli araç kullanmayı ve kaza yapmaktan nasıl kaçınabileceğini öğretiyoruz.” dedi. Eğitim verilen kişilerin büyük oranda kurumsal firmalar olduğunu belirten Ak, “Intercity Sürüş Akademisi, otomobil güvenli sürüş eğitimini münferit kişilere de veren tek sürüş okulu olma özelliğine sahip. Akademi olarak eğitimler sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı güvenli ve defansif sürüş sertifikası veriyoruz. Eğitimlerimiz, dünya standartlarında hazırlanan tesisimiz içerisinde, tüm güvenlik önlemleri alınmış alanlarda, uzman hocalar tarafından veriliyor.” şeklinde konuştu. “Terör nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşımıza yakın sayıda insanımızı trafik kazalarında kaybediyoruz.” diyen Ak, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Intercity Sürüş Akademisi’ni bir sosyal sorumluluk projesi gibi görmedik ve bu konuya başlı başına odaklandık. Geldiğimiz noktada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Intercity Sürüş Akademisi için Intercity İstanbul Park’ta, dünya standartlarında eğitim veren yol güvenlik merkezi oluşturduk.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here