İnci GS Yuasa, 50 milyonuncu aküsünü üretti

0
962
Renault Trucks

Akü sektörünün teknoloji önderi olan İnci GS Yuasa’nın üretimi 50 milyon adede ulaştı. Firmanın 50 milyonuncu otomotiv aküsü, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen törenle üretim bandından indirildi. Dünyanın enerji uzmanı olarak, bugünün ve geleceğin enerji depolama teknolojilerinin geliştirilmesinde etkin rol oynadıklarını vurgulayan İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “34 yılda 50 milyon akü üreterek, 50 milyon aracın kalbine girdik. Hedefimiz 50 yılda 150 milyon aküye ulaşmak.” dedi.

Bugün 6 kıtada 80’in üzerinde ülkeye en gelişmiş akü çözümlerini sunan İnci GS Yuasa, Japon ortağı küresel akü üreticisi GS Yuasa’nın asırlık bilgi, birikim ve tecrübesinin de katkısıyla Türkiye’de sektörün teknoloji ve hizmet önderi olarak yoluna devam ediyor. İnci Holding ve GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa, akü üretiminde 50 milyon adede ulaştı. Firmanın 50 milyonuncu otomotiv aküsü, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında gerçekleşen törenle üretim bandından indirildi.

Cihan Elbirlik: 50 yılda 50 milyon aracın kalbine girdik

İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Enerji sektörü büyük bir dönüşümün eşiğinde. Dünya nüfusunun 2050’ye kadar iki milyar daha artması ve küresel enerji ihtiyacının da yaklaşık iki katına çıkması bekleniyor. Bu perspektiften bakınca, enerjiyi depolayabilmek sürdürülebilir iş modellerinin temel eşiği oldu diyebiliriz. Biz de 34 yıllık tecrübemizden ve bilgi birikimimizden aldığımız güçle, teknolojiyi yakından takip ediyor, dünyadaki eğilimleri izliyoruz. Üç yıl önce imza attığımız ortaklığımızla daha şimdiden birçok başarıya imza attık. Japon ortağımız küresel akü üreticisi GS Yuasa’nın asırlık bilgi, birikim ve tecrübesini de yanımıza alarak Türkiye’de sektörün teknoloji ve hizmet önderi olarak yolumuza devam ediyoruz. Bugün de 50 milyonuncu akümüzü üretim bandından indirmenin gururunu yaşıyoruz. Tüm dünyaya ihracat yapan, ürünleriyle dünyayı dolaşan bir şirket olarak hem ülkemizin hem de Ege’nin gelişimi için çalışıyoruz. Dünyanın enerji uzmanı olarak, bugünün ve geleceğin enerji depolama teknolojilerinin geliştirilmesinde etkin rol oynamaya devam ediyoruz. 34 yılda 50 milyon akü üreterek, 50 milyon aracın kalbine girdik. Hedefimiz 50 yılda 150 milyon aküye ulaşmak.” dedi. 

Akio Furukawa: Türkiye için değer üretiyoruz

Ortaklığa imza attıkları 2015 yılından beri her zaman mükemmel bir işbirliği içerisinde olduklarını vurgulayan GS Yuasa Başkan Yardımcısı Akio Furukawa, “İnci Holding ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık süresince yeni ürünler geliştirmek, üretim verimliliğimiz ve kalitemizi geliştirmek için çok çalıştık. Tüm başarılarımızda olduğu gibi bugün de 50 milyonuncu akünün üretim bandından inmesinde İnci GS Yuasa’nın başarısına katkıda bulunan İnci Holding ve İnci GS Yuasa çalışanlarına desteği için sizlerin huzurunda teşekkürlerimi sunmak isterim. 100’er yıllık tarihleriyle birleşen Japon Akü ve Yuasa şirketlerinden bize miras kalan 200 yıllık bilgi birikimimizi Türkiye’deki müşterilerimizin ihtiyacını karşılamak için İnci GS Yuasa’ya aktarmaya devam edeceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz