İnci GS Yuasa 34 yaşında

0
604

Akü sektörünün önder firmalarından İnci GS Yuasa, Japon akü devi GS Yuasa ile ortaklığının üçüncü, kuruluşunun 34’üncü yıldönümünü İzmir’de düzenlenen törenle kutladı. İnci GS Yuasa ailesinin bir araya geldiği törende 10, 20 ve 30 yıllık çalışanlara kıdem ödülleri verildi.

Yeni yaşında 50 milyonuncu aküsünü banttan indirmenin gururunu yaşayan akü sektörünün önder markalarından İnci GS Yuasa, GS Yuasa ile ortaklığının üçüncü, kuruluşunun 34’üncü yılını İzmir’de çalışanları ve ortaklarıyla kutladı.

İnci GS Yuasa ailesinin buluştuğu gecede İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik ve İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktör Vekili Hirofumi Umetani çalışanlara seslendi.

Elbirlik: “Sürdürülebilir güçlü işbirliği

İnci GS Yuasa’nın 34’üncü yılında, deneyim ve teknolojiyi birleştirerek yol aldığını belirten İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, enerji sektörünün büyük bir hızla dönüştüğünü söyledi. İnci GS Yuasa’nın İzmir’de, Türkiye’de ve dünyada sektörüne öncülük eden şirketlerden biri olduğunu vurgulayan Elbirlik, şöyle konuştu: “Sektörünün küresel devlerinden Japon ortağımız GS Yuasa’nın asırlık bilgi, birikim ve tecrübesinden de yararlanarak Türkiye’de sektörün teknoloji ve hizmet önderi olarak başarıları çoğaltmaya devam ediyoruz.

Umetani: “Önderlik bizim işimiz

İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktör Vekili Hirofumi Umetani, “Ortaklığımızın üçüncü yılında 50 milyonuncu akümüzü üretim bandından indirdik. 50’nci yılımız için belirlediğimiz hedef, 150 milyon akü üretmek. Bu noktada en büyük güvencemiz ve desteğimiz 2019 yılında hizmete alacağımız üçüncü fabrikamız olacak. Güçlü ortaklığımız sayesinde yatırımlarımızla büyümeye devam ediyoruz. Dünyanın önder kuruluşlarından olmanın verdiği sorumlulukla daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz ve dünyanın enerji depolama önderi konumumuzu pekiştireceğiz. Her zaman söylediğim gibi bence parlak gelecek bizi bekleyen bir şey değil. Benim inancıma göre onu gidip biz almalıyız.” dedi.

Gök: “66 yıldır Türkiye için üretiyoruz

İnci GS Yuasa’nın ortaklığının üçüncü, kuruluşunun 34’üncü yaşını kutlayarak sözlerine başlayan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “Bugün İnci Holding olarak yeni açılacak olan akü tesisimiz ile birlikte sekiz üretim tesisimizde toplam üretimimizin yüzde 63’ünü 100’den fazla ülkeye ihraç eden bir konuma geldiysek bunda her bir çalışanımızın emeği büyük. Bölgemizden tüm dünyaya ihracat yapan, ürünleri tüm dünyayı dolaşan bir şirket olarak hem Ege’nin hem de ülkemizin gelişimi için çalışıyoruz. Daha çok üretip daha çok katkı sağlayacağız. Bu doğrultuda şirket vizyonumuzu da ‘Geleceğin iş alanlarında, uluslararası yatırımlarla, şirket değerini katlayarak yeni nesillere aktarıyoruz’ olarak yeniledik.” dedi.

Törende, İnci Holding ve GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa’da 10, 20 ve 30 yılını dolduran çalışanlara kıdem ödülleri verildi. İnci GS Yuasa ailesi 34’üncü yaş günü pastasını hep birlikte kesti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here