“İkinci elde tüketicinin beklentileri değişti”

0
337
Asin-Otomobil-ikinci-El
Araç bulunurluğunun zor olduğu bugünlerde tüketicilere alternatif olarak alım-satım operasyonlarına başladıkları 2 ay içinde 40 adet otomobil alım satımı gerçekleştirdiklerini dile getiren Aşin Otomobil Genel Müdürü Okan Erdem “Otomobil almak ve satmak artık çok meşakkatli bir durum haline geldi. Biz istediğiniz renk, marka, model, donanımdaki aracı bulmayı taahhüt ediyor, elinizdeki aracın satışı için de tüm süreçleri üstleniyoruz.” dedi.

İkinci el ve sıfır kilometre araç pazarında son 3 yıl içinde yaşanan gelişmelerle müşteri deneyiminin değiştiğini gözlemleyen Aşin Otomobil, lüks araç satış sonrası hizmetlerinin ardından ikinci el araç pazarına da giriş yaptı. Bir araç satın almak ya da yenisiyle değiştirmek için ciddi bir mesai harcamanın elzem hale geldiğini kaydeden Aşin Otomobil Genel Müdürü Okan Erdem, “Hepimizin yoğun bir hayatı var ve hayalimizdeki otomobile ulaşmak eskisi kadar kolay değil. Bu yüzden tüketiciler için siz hayatınıza odaklanın, biz hayalinizi gerçekleştirelim diyerek yola çıktık. 2 ay içinde 40 adet otomobilin alım satımını gerçekleştirdik.” şeklinde konuştu.

Krediden noter işlemlerine, bakımdan yeni aracı bulmaya her şeyi üstleniyor

Aşin Otomobil, yeni ikinci el konseptiyle müşterinin kullandığı aracın satış öncesi eksiklerini tespit edip, mekanik ve kozmetik eksiklerini tamamlayıp, satışa hazır hale getiriyor ve satışını gerçekleştiriyor. Ardından yeni otomobil için kişiye özel renk, marka, model, donanım, motor-şanzıman kombinasyonunda dilediği otomobili buluyor. Finansman tarafında da kredi imkanları sağlayan şirket, vekalet ile noter işlemlerini de müşterinin yerine gerçekleştirerek vakit harcamasını engelliyor. Şehir dışındaki araçlar için de aynı sistemi kullanan Aşin Otomobil, yeni aracı satın alacak kişinin adresine teslim ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz