Hyundai’den pil üretimi için yeni fabrika

0
329
Hyundai_Batarya_Fabrikasi_2023
Hyundai'nin Kuzey Amerika'nın Georgia eyaletinde yerleşik batarya fabrikası
Renault Trucks

Hyundai Motor Grubu ve LG Energy Solution (LGES), Amerika’da EV pil hücresi üretimi için ortak bir girişimin imzasını attı. Hyundai Motor Grubu ve LGES, elektrikli otomobillerin pillerini üretmek ve grubun Kuzey Amerika’daki elektrifikasyon stratejisini daha da hızlandırmak için fabrikaya çok fazla önem veriyor.

Yeni fabrika için 4,3 milyar doların üzerinde bir yatırım yapan ortakların, yüzde 50’şer eşit hisseye sahip olacağı belirtiliyor. Yeni ortak girişimin yıllık üretim kapasitesi 30 GWh olup, yılda 300 bin adet EV üretimini destekleyebilecek. Tesis, şu anda yapım aşamasında olan Hyundai Motor Grubu Metaplant America’nın yanında yani Georgia, Bryan County’de kurulu olacak. Fabrikanın en erken 2025 yılı sonunda pil üretimine başlayacağı planlanıyor.

Hyundai Mobis, tesisteki hücreleri kullanarak pil paketlerini bir araya getirecek ve ardından bunları Hyundai ve Genesis EV modellerinin üretimi için grubun Amerika’daki üretim tesislerine tedarik edecek. Yeni tesis, bölgede istikrarlı bir pil arzı oluşturmaya yardımcı olacak ve markanın Amerika pazarında artan EV talebine hızlı yanıt vermesine olanak tanıyacak.

Hyundai Motor Grubu ve LG, elektrifikasyondaki işbirliğine devam ederek ortaklık bağlarını güçlendirmeyi planlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here