Hizmet İhracatçıları Birliği Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetler Komitesi Strateji Çalıştayı yoğun katılımla gerçekleşti

0
273
hizmet-ihracatcilari-birligi-yuk-tasimaciligi-ve-lojistik-hizmetler-komitesi-strateji-calistayi-yogun-katilimla-gerceklesti-44
Hizmet İhracatçıları Birliği Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetler Komitesi Strateji Çalıştayı, 10 Ağustos’ta TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

Hizmet İhracatçıları Birliği Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetler Komitesi Strateji Çalıştayı, 10 Ağustos’ta TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Çalıştayda 9 farklı başlıkta tespitler ve çözüm önerileri sunulurken, Komitenin önümüzdeki dönem için Hizmet İhracatçıları Birliği’nin sağlayacağın destek ile yürüteceği çalışmalar için yol haritası belirlendi.

Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İbrahim Uzpeder’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen Çalıştaya Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi, DEİK, İstanbul Ticaret Odası, İMEAK Deniz Ticaret Odası, İstanbul Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ve Okan Üniverstesi temsilcilerinin yanı sıra UND, UTİKAD, UKAT, LODER’den sektörel dernek temsilcileri ve sektör firmalarından temsilciler katılım ve katkı sağladı.

Çalıştaya UND Yönetimi adına, HİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Komite Başkanı UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Baykara, UND II. Başkanı Şerafettin Aras, Başkan Yardımcıları Ahmet Yayman, Fatih Şener, Cihan Sünel; Yönetim Kurulu Üyeleri Memik Hilmi Taner, Ziya Güner, Vedat Tutu, Kerem İmrak, Bahattin Aksar ve Oğuz Kurt katıldı.

UND, tüm taşıma modlarında sektörün sorunlarının masaya yatırılarak Hizmet İhracatçıları Birliği tarafından çözüm mercilerine aktarılacak somut çözüm önerilerinin gündeme getirildiği çalıştay sonuçlarının, sektörün rekabetçi bir geleceğe taşınmasında önemli bir mihenktaşı olacağı inancıyla, kamu-özel sektör işbirliğinin bir başka güzel örneğinin ortaya konmasına vesile olan başta Ticaret ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri olmak üzere, tüm emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz