Hizmet İhracatçıları Birliği Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetler Komitesi Çalıştayı öncesi lojistik sektörü paydaşları bir araya geldi

0
247
hizmet-ihracatcilari-birligi-yuk-tasimaciligi-ve-lojistik-hizmetler-komitesi-calistayi-oncesi-lojistik-sektoru-paydaslari-bir-araya-geldi-
HİB Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetler Komitesi Sektörel Vizyon Strateji-Yol Haritası Belirleme Çalıştayı öncesinde lojistik sektörünün güncel durum ve ihtiyaçlarının istişare edilmesi amacıyla Komite üyeleri UND, UTİKAD ile beraber sektör temsilcileri UKAT, DEİK ve LODER temsilcileri 4 Ağustos’ta bir araya geldi.

10 Ağustos 2022 tarihinde TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirilmesi planlanan HİB Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetler Komitesi Sektörel Vizyon Strateji-Yol Haritası Belirleme Çalıştayı öncesinde lojistik sektörünün güncel durum ve ihtiyaçlarının istişare edilmesi amacıyla Komite üyeleri UND, UTİKAD ile beraber sektör temsilcileri UKAT, DEİK ve LODER temsilcileri 4 Ağustos’ta bir araya geldi.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen ön değerlendirme toplantısında komite tarafından önerilen çalıştay başlıkları değerlendirilerek çalıştayın en verimli ve sektörün gerçek gündemlerine somut çözüm önerileri getirilebilecek şekilde sonuçlandırılabilmesi amacıyla karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

10 Ağustos tarihinde Beykent Üniversitesi Lojistik Yönetimi Bölümü Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Uzpeder moderatörlüğünde gerçekleştirilecek HİB Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetler Komitesi Sektörel Vizyon Strateji-Yol Haritası Belirleme Çalıştayına katılımla ilgili ilgi yoğun olup, katılımcılar ile beraber geliştirilecek çözüm önerileri, Hizmet İhracatçıları Birliği’nin desteğiyle Ticaret Bakanlığı başta olmak üzere, ilgili tüm çözüm mercilerine aktarılarak sektörün rekabetçi gelişimine katkı sağlanacak.

Çalıştay Ön Değerlendirme Toplantısına HİB Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetler Komitesi adına HİB Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Keskin, Şube Müdürü Murat Taşkın, Uzman Yardımcııs Can Erhan Turhan ile birlikte HİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Komite Başkanı, UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Baykara, İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, İcra Kurulu Baikan Yardımcıları Evren Bingöl, Elif Savrum, Kadir Çirkin ve İbrahim Divitçi, Uzman Ayşegül Ketenci; UTİKAD Genel Müdürü Alperen Güler ve Sektörel İlişkiler Müdürü Ezgi Demir; LODER Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Tanyaş, UKAT Yönetim Kurulu Üyesi Haşmet Karasu, DEİK Lojistik Konseyi adına İş Konseyleri Koordinatörü Çiğdem Birgin katılım sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz