Hatay’a Otokar Sultan LF

0
2152
Otokar-Sultan_LF___Antakya_Teslimat___Gorsel2
Renault Trucks

Otokar’ın engelli yolcu taşımacılığına uygun en yeni otobüslerinden Sultan LF’yi bünyesine katan Defne-Antakya Otobüs Minibüs Kooperatifi, ulaşımda modern bir dönüşüme imza attı.

Otokar, Defne-Antakya Otobüs Minibüs Kooperatifi‘ne 23 adet Sultan LF teslimatı gerçekleştirdi. Tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan, gastronomi ve kültürel zenginlikleri ile ünlü Hatay‘ın Defne ilçesinde faaliyete başlayan Defne-Antakya Otobüs Minibüs Kooperatifi, artan yolcu sığasını karşılamak ve iki ilçe arasındaki ulaşıma konfor katmak için Otokar Sultan LF’yi tercih etti. Engelli yolcu taşımaya uygun alçak tabanlı yapısının yanı sıra çevreci ve ekonomik olmasıyla dikkat çeken Sultan LF otobüslerin teslimatı, geniş katılımlı bir törenle Hatay Harbiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi‘nde gerçekleşti.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin şehir taşımacılığının modernleşmesi konusunda hayata geçirdiği vizyoner yaklaşımı ve planlaması sayesinde gerçekleşen dönüşüm çalışmaları kapsamında Defne-Antakya arasında kullanılacak 23 adetlSultan LF’nin teslimat törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Muhammed İkbal Polat, S.S Defne-Antakya Otobüs Minibüs Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Ali Oduncu, Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı ve Bölge Satış Yöneticisi Umut Parti’nin yanı sıra Otokar yetkili satıcısı Burç Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Burç ve ilin önde gelen yöneticileri katıldı.

“Toplu taşıma hizmeti modern araçlarla sağlanacak”

Bir süredir devam eden toplu taşımada dönüşüm projesi hakkında bilgi paylaşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, vatandaşlara konforlu ulaşım sağlarken esnafın kazancının artması için tüm ilçelerde gerçekleştirilen dönüşüm çalışmalarının İstanbul Teknik Üniversitesi ile birlikte yürütüldüğünü belirterek, “Tüm sorunları göz önünde bulundurarak güvenli ve konforlu bir ulaşım güzergahı hazırladık. Proje kapsamında kooperatifleri tek çatı altında topladık; şoför esnafımızı eskimiş araçlardan kurtardık. Araçlarımız engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun. Vatandaşlarımız özel araçlarla ulaşım sağlamak yerine daha uygun fiyatlara, daha konforlu ulaşım ihtiyacını karşılayacak. Defne ilçesinde başlattığımız bu dönüşüm tüm ilçelerimizde gerçekleştirilecek.” dedi.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ise şöyle konuştu: “Yeni hat ve otobüslerimiz vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’ın vizyoner planlaması sayesinde başlatılan toplu taşımadaki dönüşüm sayesinde vatandaşlarımız daha sağlıklı, modern, güvenli bir ulaşım imkanına kavuşuyor. Şehrimizde yaşayan herkesi toplu ulaşıma teşvik etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Alçak tabanlı, içi yüksek tavanlı, biniş rampası bulunan ve yolcusuna rahatlık sağlayan Otokar Sultan LF otobüslerimizle kaliteli, huzurlu bir ulaşım imkanı sunulacak.

Defne ve Antakya toplu ulaşımında yeni bir dönem başlatacak araçların teslimat töreninde Sultan LF‘nin modern tasarımının yanı sıra gelişmiş teknik özellikleriyle de sektöre kısa sürede yeni bir soluk getirdiğini kaydeden Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı, “Hatay’ın modernleşen şehiriçi ulaşımında Otokar’ın yeni otobüsü Sultan LF’nin tercih edilmesinden büyük bir mutluluk duyduk. Sultan LF; engelli yolcu taşımacılığına uygun tam alçak tabanlı yapısı, konforu ve ferah iç tasarımı ile Hatay halkına rahat bir yolculuk imkanı sunarken, düşük işletme giderleri, düşük yakıt tüketimi, satış sonrası hizmetleri ile kullanıcısının yüzünü güldürecek. Modern tasarımı, çevreciliği ve gelişmiş teknik özellikleri ile Hatay’ın modern yüzünün temsilcisi olacak, ulaşımına yeni bir soluk getirecek araçların Hataylılara hayırlı olmasını dileriz.” dedi.

23 adetlik Sultan LF teslimat törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Muhammed İkbal Polat, S.S Defne-Antakya Otobüs Minibüs Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Ali Oduncu, Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı ve Bölge Satış Yöneticisi Umut Parti’nin yanı sıra Otokar yetkili satıcısı Burç Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Burç ve ilin önde gelen yöneticileri katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz