Guernsey, Allison şanzıman donanımlı 22 adet Wrightbus sipariş etti

3
681

Guernsey Adası, daha yüksek performans, daha iyi hızlanma ve daha fazla operasyon esnekliği için Allison T 2100 tam otomatik şanzıman donanımlı 22 adet daha Wrightbus StreetVibe otobüsü sipariş etti.

2017 yılında teslim aldığı 12 otobüs ile birlikte Guernsey, Allison şanzımanların zorlu yollarda avantajlarını deneyimledi. Bu zorlu koşullar; iki tondan ağır araçlar ile saatte 25 mil’lik azami hız sınırı ve yakıt tasarrufundan ödün vermeden çekiş gücü gerektiren engebeli yolları içeriyor.

Guernsey Trafik ve Otoyol Hizmetleri Müdürü Karl Guille, konu ile ilgili açıklamasında “Guernsey’deki yollar, dar ve oldukça değişken bir arazi ile çevrili. Bir dakika içinde yoğun dur-kalk gerektiren şehir trafiğine girerken ardından bir tepeye tırmanmak için yavaşça hızlanmanız gerekiyor.” dedi.

Guernsey, 2017 yılında teslim aldığı 12 otobüsten memnuniyeti doğrultusunda Allison T 2100 tam otomatik şanzıman donanımlı 22 adet daha Wrightbus StreetVibe otobüsü sipariş etti.

Allison tam otomatik şanzıman, gücü artırırken, manuel veya otomatik manuel şanzımanlar (AMT) her viteste güç kaybına neden oluyor. Allison‘ın patentli Kesintisiz Güç Teknolojisi, sorunsuz, kesintisiz, tam güçte vites geçişi ile üstün hızlanma ve kalkış sağlıyor.

Guernsey Adası, HCT Group iştiraki tarafından işletilen 42 otobüslük bir filoya sahip. 2017 yılında ağırlıklı olarak Euro 3 Dennis Dart marka otobüslerden oluşan filonun değiştirilmesine başlanıldığında, 9.04 metre uzunluğunda, ve 2.28 metre genişliğindeki Wrightbus StreetVibe, 31 koltuk sığası ve 11 ayakta yolcu sığasıyla sınıfının en dar otobüsü olarak seçildi. Adadaki hız sınırına uymak için otobüsler, bir hız sınırlayıcı ile donatıldı. Allison T 2100 şanzıman, Cummins ISB4.5 Euro 6 motoruyla eşleştirildi.

Guille, açıklamasına şöyle devam etti: “En az 40 yolcu sığalı ve yüksek manevra kabiliyeti olan, mümkün olduğu kadar dar ve kısa bir araca ihtiyacımız vardı. Wrightbus’ın Euro 6 StreetVibe Ultra Düşük Yayımlı Otobüs parçacık ve nitrojen oksit yayımlarını önemli ölçüde azaltan bir çözüm ile ihtiyaçlarımızı karşıladı. Çok daha sessiz çalışmasıyla birlikte, yakıt ekonomisini de yüzde 20’ye kadar artırdı.

HCT Group’un Operasyon Müdürü Lee Murphy ise konu ile ilgili olarak “Allison Transmission, operasyonlarımız için en ideal otobüs çözümlerine sahip olabilmemiz adına mükemmel bir ortak oldu. Bu nedenle aynı araç spesifikasyonunu kolay bir şekilde yeniden sipariş etme kararı verdik.” dedi ve şunları ekledi: “Allison şanzımanların uygun tork özellikleri sayesinde bakım maliyetlerimiz de azaldı.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here