Goodyear’dan yeni Wrangler All-Terrain Adventure

0
2152
Renault Trucks


Goodyear, ödüllü Wrangler ailesinin mirasını yaşatan ve Kevlar teknolojisine sahip en yeni lastiği Wrangler All-Terrain Adventure’ın tanıtımını gerçekleştirdi.

 Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Goodyear, Kevlar teknolojisiyle geliştirilen ve ödüllere doymayan Wrangler ailesinin mirasını yaşatan en yeni lastiği Wrangler All-Terrain Adventure‘ı piyasaya sundu. Arazi sürüşlerinde dayanıklı olan lastik, karayolu kullanımına da son derece uygun.

Hem arazi hem karayolundan vazgeçmeyenlere

SUV araçların Avrupa’da üretim grafiği ve yaygınlığı hızla yükseliyor. Bu sınıf, 2015 yılına oranla yüzde 6.5 artışla 2016 yılında 15.14 milyon adetle Avrupa’da en büyük araç sınıfı haline geldi. Başka bir ifadeyle, Avrupa’da satılan her 4 araçtan 1’i SUV oldu. Goodyear, yeni ürünü Wrangler All-Terrain Adventure’ı, klasik SUV lastiklerinden daha sağlam ve güçlü arazi özellikleriyle hem arazi hem karayolu sürüşünden vazgeçemeyen SUV sürücülerinin tercihine sundu.

Arazi sürüş deneyimi için daha sağlam ve dayanıklı

Wrangler All-Terrain Adventure‘ın ultra güçlü Kevlar fiber kaplaması sayesinde daha güçlü olan lastik sırtı, güvenli arazi sürüş deneyimi için delinme ve kesikleri önlemeye yardımcı olan girintili yapısıyla üstün dayanıklılık sağlıyor. Bu özellik, lastiğin yanak bölgesindeki delinme ve kesiklere direnç göstermeyi sağlayan Durawall teknolojisi ile pekiştirilirken, omuz bölgesinde bulunan blokların genişliklerinin optimize edilmesi sayesinde lastik sırtında çamur birikimini önleyerek, daha iyi arazi çekiş özelliği gösteriyor.

Arazi şartlarında yüksek çekiş gücü sağlayan sırt deseni

Wrangler All-Terrain Adventure, optimize edilmiş sırt deseni sayesinde lastik ile yol yüzeyi arasında daha fazla çekiş yaratarak, daha güvenli direksiyon hâkimiyeti sağlıyor. Bu özellik aynı zamanda fren mesafesinin kısalmasına yardımcı oluyor.

Daha iyi kilometre performansı

Goodyear mühendisleri, Wrangler All-Terrain Adventure’da taban alanı üzerinde eşit basınç dağılımı için lastik sırtı tasarımını optimize ederek kilometre ve yol performansınde artış sağladı. DEKRA test sonuçlarına göre Wrangler All-Terrain Adventure, rakiplerine göre ortalama yüzde 37 daha iyi kilometre performansına sahip.

Goodyear PBU EMEA Marka Direktörü Martijn De Jonge, “4×4 sınıfındaki köklü varlığımız ile ödüllü 4×4 ve SUV lastiklerde kanıtlanmış iz genişliği rekorumuza dayanarak, sürücülerin kontrolü elde tutmasına yardımcı olan ve diledikleri zaman arazide, diledikleri zaman ise karayolunda sürüş keyfi sunan bir lastik olarak Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure’ı tasarladık.” diye konuştu.

27 ebatta mevcut olacak Wrangler All-Terrain Adventure; Land Rover Defender, Jeep Wrangler, Mercedes G-Class, Toyota Hilux, Toyota Land Cruiser ve Volkswagen Amarok’ta kullanılabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz