Goodyear FIA ETRC 2023 Takvimi, Polonya’nın katılmasıyla 9 yarışa çıktı

0
1386
fia-etrc-2023
FIA Dünya Motor Sporları Konseyi, FIA Yıllık Genel Kurulu kapsamında İtalya'nın Bologna kentinde düzenlenen toplantısında 2023 Goodyear FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası takvimini resmen onayladı.

FIA Dünya Motor Sporları Konseyi, FIA Yıllık Genel Kurulu kapsamında İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen toplantısında 2023 Goodyear FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası takvimini resmen onayladı.

Dokuz yarışlık takvimde, Goodyear FIA ETRC‘nin iyi katılım sağlanan tanıdık ve zorlu pistlerindeki yarışlar yer alacak.

Gelecek sezon, Avrupa Kamyon yarışlarına yeni bir pist daha ekleniyor. Polonya’daki Poznań, sezonun dördüncü yarışına ev sahipliği yapacak.

ETRA Genel Müdürü Rolf Werner, konuyla ilgili olarak “2023 yarış takvimimizi resmen onayladık ve bunun ekiplerimiz ve sürücülerimiz için gerçekten güçlü bir süreklilik ve mücadele kombinasyonunu temsil ettiğine inanıyoruz. Haziran ayında Polonya’nın Poznań kentinde düzenlenecek yarışla takvime yeni bir pist ekleyecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu pistte ilk kez bir FIA pist şampiyonası düzenleniyor ve sürücülerimiz için zorlu görünen bir pistte heyecan verici yarışlar görmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

FIA Sport & Touring Cars Departmanı Direktörü Marek Nawarecki ise şunları söyledi: “Goodyear FIA ETRC takviminin 2017’den bu yana ilk kez dokuz yarışa genişletilmesi, seride son birkaç yıldır biyoyakıtın kullanılması veya yakın zamanda hibrit ve elektrikli aktarma organları çözümlerine yönelik teknik düzenlemelerin şu anda kullanımda olanlara paralel olarak sürekli iyileştirilmesi gibi olumlu gelişmelerle çok iyi örtüşen çok güzel bir haber. Ayrıca serinin yeni pazarlara girmesi ve kamyon yarışlarını yeni izleyicilere tanıtması da cesaret verici. Polonya, Avrupa kamyon taşımacılığı endüstrisi için önemli bir merkez ve bu endüstri ile şampiyonada var olan spor arasındaki yakın bağlantı göz önüne alındığında, bu, şampiyona için atılması gereken mantıklı ve doğru bir adım.

2023 Goodyear FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası Takvimi

20/21 Mayıs:                            Misano (İtalya)

3/4 Haziran:                             Hungaroring (Macaristan)

10/11 Haziran:                          Slovakia Ring (Slovakya)

24/25 Haziran:                          Poznań (Polonya)

15/16 Temmuz:                         Nürburgring (Almanya)

26/27 Ağustos:                          Most (Çekya)

9/10 Eylül:                                 Zolder (Belçika)

23/24 Eylül:                               Le Mans (Fransa)

30 Eylül/1 Ekim:                         Jarama (İspanya)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz