Goodyear, 2 yıllık ‘Meslek Lisesi Koçları’ programını başarıyla tamamladı

0
333
GY_Meslek_Lisesi_Ko__lar__
İzmit’te düzenlenen törende, Goodyear çalışanları ve koçluk yaptıkları İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri birlikte 250 adet çam fidanı dikerek bu yılki çalışmalarını doğaya katkıda bulunarak bitirdiler.

Goodyear, ‘Meslek Lisesi Koçları’ programını tamamladı. Programın kapanışını gerçekleştiren Goodyear ekibi ve öğrenciler, projenin bu yılki finalini bir kurumsal sorumluluk etkinliğiyle taçlandırdı. İzmit’te düzenlenen törende, Goodyear çalışanları ve koçluk yaptıkları İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri birlikte 250 adet çam fidanı dikerek bu yılki çalışmalarını doğaya katkıda bulunarak bitirdiler.

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği ile birlikte Meslek Lisesi Koçları Programı yürüten Goodyear, 2 yıllık programı başarıyla tamamladı. ÖSGD ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğü protokolü ile uygulanan gönüllülük temelli programda Goodyear’ın çalışanları, 10. ve 11. sınıf meslek lisesi öğrencilerine grup koçluğu uygulaması gerçekleştirdi. İki yıl boyunca aynı öğrenci grubu ile en az 12 defa bir araya gelen koçlar, her buluşmada öğrenciler ile farklı kişisel gelişim buluşmaları uygulayarak bir yandan öğrencilerin sosyalleşmelerine ve gelişimlerine destek olurlarken, bir yandan da rol model olarak öğrencilerin hayatlarına dokundular. Koçlar, özel sektörde edindikleri becerileri değerlendirebildikleri bir gönüllülük deneyimi yaşadılar. İkinci yılın sonunda 11 gönüllü Goodyear çalışanından koçluk alan 71 öğrenciden 12’si Goodyear’a kış ve yaz dönemi staj programına alınacak. 2 yıl süren program kapsamında öğrencilere verilen dersler arasında; güvenle hedefe doğru, zaman yönetimi, sürekli öğrenme ve gelişme, sorumlu vatandaşlık, ekip çalışması, özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri, problem çözme ve iş etiği yer aldı.

Sera_Uner_Goodyear_Gelisen_Pazarlar_Kurumsal__iletisim_Direktoru
Goodyear Gelişen Pazarlar Kurumsal İletişim Direktörü Sera Üner

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Goodyear Gelişen Pazarlar Kurumsal İletişim Direktörü Sera Üner, “Goodyear olarak, küresel platformda gönüllülük çalışmalarıyla fark yaratırken ülkemizdeki çalışmalarımızı da bu vizyona uygun olarak sürdürüyor ve geliştiriyoruz. İşimizin temelini oluşturan ürün ve hizmetlerimizi sürekli olarak geliştirebilme yeteneğimizin kaynağı olan gençler kariyerlerini planlarken, onların yanında olabilmek bizler için çok değerli. Öğrencilerimiz bu programla, profesyonel iş yaşamına dair ipuçlarını çalışanlarımızdan aldılar, ilk yılın sonunda Adapazarı’ndaki fabrikamızı ziyaret ederek çalışmalarımızı yerinde gözlemleyerek çok değerli bilgilere sahip oldular. İkinci yılın sonunda program kapanışında ise yine öğrencilerimiz ile birlikte Kocaeli Çağdaş Engelliler Derneği ile el ele yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attık; 250 çam fidanını birlikte ektik. Başta Goodyear çalışanları olmak üzere bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, koçluk alan bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aktaş da “Projeye katılan öğrencilerimizde olumlu gelişmeler gözlemliyoruz. Goodyear çalışanlarına ve projede emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.” dedi.

Tören, Goodyear çalışanları ile birlikte çam fidanı diken öğrencilerin sertifikalarını Program Koordinatörü ve Goodyear Yatırımcı İlişkileri Müdürü Eser Taşcı’dan almalarıyla sona erdi.

Goodyear Meslek Lisesi Koçları Programı hakkında:

Proje Bölgesi İzmit & Adapazarı Istanbul
Proje Süresi 2017-2018 & 2018 – 2019 2 yıllık proje tamamlandı 2018 – 2019 2 yıllık projenin 1. yılı tamamlandı
Koçlar hakkında Goodyear’ın İzmit & Adapazarı fabrikalarından 11 koç Goodyear Istanbul Merkez Ofisinden 6 koç
Koçluk alan öğrenciler hakkında 71 lise öğrencisi 36 lise öğrencisi
Koçluk Programının uygulandığı okullar İzmit Mesleki ve Teknik Lisesi Mehmet Ali Büyükhanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here