Goodwood Hız Festivali’nin lastik ortağı Pirelli oldu

0
446
Pirelli Goodwood
Goodwood Estate bugün yayınladığı bir açıklamayla bu yıl 13-16 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek ve Mastercard tarafından sunulacak geleneksel Goodwood Hız Festivali için tek lastik tedarikçisi olarak global lastik üreticisi Pirelli ile çok yıllık bir işbirliğine imza attıklarını duyurdu.

Goodwood Estate bugün yayınladığı bir açıklamayla bu yıl 13-16 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek ve Mastercard tarafından sunulacak geleneksel Goodwood Hız Festivali için tek lastik tedarikçisi olarak global lastik üreticisi Pirelli ile çok yıllık bir işbirliğine imza attıklarını duyurdu.

En ileri teknolojileri ve üstün kaliteli üretimiyle tanınan Pirelli, 2011 yılından beri Formula 1’in tek resmi lastik tedarikçisi olmasının yanı sıra Dünya Ralli Şampiyonası’nın da tek lastik tedarikçisi konumunda bulunuyor. Pirelli, yamaç tırmanışında ve farklı bir dizi heyecan verici etkinlik için Goodwood ile birlikte çalışacak.

Pirelli, Goodwood Hız Festivali’nde iki sergi alanıyla yer alacak. Bu alanlarda şirketin yüksek teknoloji ürünlerini yaratan 150 yıllık gelişimi, yarış ruhu, sanat ve kültür odağı ve sürdürülebilirlik taahhüdü olmak üzere Pirelli’nin temel unsurları öne çıkarılacak. İkonik P Zero lastik ailesine tahsis edilecek alanda, Pirelli’nin premium ürün yelpazesinin tamamının bir süre önce yenilenişini kutlamak amacıyla üç yeni ürün tanıtılacak.

Goodwood’un sahibi olan Richmond Dükü şu açıklamayı yaptı: “Pirelli mükemmellik ve inovasyon konusunda olağanüstü bir itibara sahip. Bu özellikleriyle Goodwood için ideal bir iş ortağı oluyor. Prestij lastik pazarının lideri ve motor sporlarının zirvesi F1’in resmi lastik tedarikçisi olan Pirelli’yi, Hız Festivalinin 30. yıl dönümünde aramızda görmenin heyecanını yaşıyoruz.

Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera ise şu yorumda bulundu: “Pirelli’nin Goodwood Hız Festivali ile işbirliği yapmasından memnuniyet duyuyorum. Bizim için mükemmel bir ortaklık olduğuna inanıyoruz. Üstün kaliteli lastiklerde  pazar lideri olan Pirelli, dünyanın önde gelen premium ve prestij otomobil üreticileriyle başarılı çalışmalar yürütüyor. Festivalin odağı olan motor sporları, bizim de 1907’den beri var olduğumuz bir alan. Daha da önemlisi, festivalin sürdürülebilir mobilitenin yeni biçimlerine olan ilgisi ile bizim mobiliteyi her zamankinden daha sürdürülebilir hale getirmek için yeni teknolojiler geliştirme odağımız arasında tam bir uyum olduğunu görüyoruz.

Mastercard tarafından sunulan Hız Festivali hakkında

İlk kez 1993 yılında gerçekleşen ve bu sene Mastercard tarafından sunulan Goodwood Hız Festivali, dünyanın en büyük otomotiv partisi niteliğini taşıyor ve İngiltere’nin West Sussex bölgesindeki Goodwood House’un muhteşem ortamında düzenleniyor. Otomobil ve motor sporlarının olağanüstü tarihinden 600’ü aşkın otomobil ve motosiklet, otomotiv dünyasının efsanevi isimleriyle birlikte etkinliğe katılıyor. Programda Future Lab, Electric Avenue, Forest Rally Stage, F1 padok, Drivers’ Club, GAS Arena, Cartier Style et Luxe Concours d’Elegance, Aviation Exhibition ve Bonhams Auction gibi etkinlikler yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz