GO Sharing, Türkiye’de faaliyete başladı

0
174
GO_Sharing_Simdi_300_Elektrikli_Moped_ile_I__stanbul_da_3_
Hollanda merkezli paylaşımlı mobilite girişimi GO Sharing, 300 elektrikli mopedi ile İstanbul’da faaliyet göstermeye başladı.

Hollanda merkezli paylaşımlı mobilite girişimi GO Sharing, 300 elektrikli mopedi ile İstanbul’da faaliyet göstermeye başladı. Kullanıcılar yeşil renkli paylaşımlı e-mopedleri, kayıt ve açılış ücreti olmadan dakikada 1,99 TL’den başlayan fiyatlarla GO Sharing uygulaması üzerinden 7/24 kiralayabilecekler. Çevre dostu elektrikli mobilite çözümleri ile şehiriçi mobilitenin, geleneksel araç sahipliğinden paylaşımlı sistemlerle ortak kullanıma doğru evrilmesini misyon edinen GO Sharing, aynı zamanda saatte 45 kilometre hıza çıkabilen e-mopedleri ile İstanbul’daki trafik ve park sorununa da çözüm sunmayı amaçlıyor.

GO Sharing Türkiye ayağını, GO Sharing Türkiye Ülke Müdürü olarak Anıl Ünkaya yönetecek. Ünkaya, günlük operasyonların yanı sıra İstanbul ve Türkiye’nin diğer bölgelerindeki hizmetlerin daha da genişletilmesinden sorumlu olacak.

10 binden fazla elektrikli mopedi ve bisikleti ile 30 Avrupa şehrinde faaliyet gösteren Hollanda merkezli paylaşımlı mobilite girişimi GO Sharing, 300 e-mopedi ile İstanbul’da faaliyet göstermeye başladı. GO Sharing’in yeşil renkli mopedleri, Hollanda, Avusturya, Belçika ve Almanya’dan sonra bugün itibariyle İstanbulluların kullanımına sunuldu. GO Sharing, şehiriçinde saatte maksimum 45 kilometre hızla seyahat etme olanağı sağlıyor. Bu sistemi, geçerli bir sürücü ehliyetine (M, A veya B sınıfı) sahip olan herkes, kolaylıkla kullanabiliyor. Paylaşımlı e-mopedler, kayıt ve açılış ücreti olmadan dakikada 1,99 TL’den başlayan fiyatlarla 7/24 kiralanabiliyor. Ayrıca mopedlerde kask kullanımı zorunlu olduğu için tüm mopedlerin arka çantalarında iki adet kask ve saç filesi bulunuyor.

Trafik ve park derdi olmadan keyifli bir yolculuk

Dünyanın trafikte en çok zaman geçirilen şehirlerinden olan İstanbul, GO Sharing’in Hollanda dışında faaliyetlerini sürdürdüğü altıncı şehir olarak konumlanıyor. Geçtiğimiz aylarda Avusturya’nın Viyana ve Belçika’nın Antwerp, Almanya’nın Köln, Düsseldorf, Saarbrücken ve Neuss kentlerinde elektrikli mopedleri ile hizmet vermeye başlayan GO Sharing, şimdi İstanbul Avrupa Yakası’nda Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş ve Sarıyer’i kapsayan pilot bölgede şehir içindeki trafik ve park yeri sıkıntısına çözüm sunmaya başlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here