Girteka Logistics için 500 adet DAF XF kamyon

0
1547

Avrupa’nın önde gelen taşıma şirketi Girteka Logistics, uluslararası FTL çalışmaları için 500 adet DAF XF kamyon sipariş etti. Girteka Logistics Başkanı Mindaugas Raila, “Mükemmel güvenilirlik, güvenlik ve yakıt verimliliğine dayanarak, büyüyen filomuza 500 adet XF kamyon eklemeye karar verdik. Bunların çoğu temmuz ve ekim 2018 arasında kullanılmaya başlanacak. Bu yeni DAF kamyonlar, işlerimizi Avrupa çapında daha da genişletme planımızın bir parçası.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Girteka Logistics, 90’lı yılların ortalarındaki kuruluşundan beri uluslararası Tam Kamyon Yükü (FTL) taşımacılığındaki uzmanlığıyla Avrupa’da sektörde önder bir taşıma şirketi haline geldi. Girteka Logistics‘in modern filosu 4 bin 400’ü aşkın kamyon ve 4 bin 700’den fazla treylerden oluşuyor. Girteka Logistics bünyesinde 9 binden fazla vasıflı kamyon şoförü çalışıyor.

Pazar araştırmasına dayalı karar

Girteka Logistics Başkanı Mindaugas Raila, konuyla ilgili yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Kapsamlı bir pazar araştırması sonucu sınıfının en iyisi DAF XF kamyonları tercih etme kararı aldık. Üstün taşıma operatörü konumumuzu desteklemek için en düşük yakıt tüketimi ile diğerleri arasında en düşük çalışma maliyetini sunan premium bir ürüne ihtiyacımız vardı. Buna ek olarak, Girteka Logistics çevreye duyarlıdır. DAF, yakıt verimliliğinde yeni bir standart ortaya koyan yeni XF sayesinde sunduğu düşük CO2 yayımları ile beklentilerimizi fazlasıyla karşıladı. Aynı zamanda sürücülerimize mümkün olan en iyi konforu sunmak istediğimiz için lüks XF Space Cab ve Super Space Cab modellerini seçtik.

500 adet DAF XF kamyonu kapsayan anlaşma, Girteka Logistics Başkanı Mindaugas Raila ve DAF Trucks Başkanı Preston Feight tarafından imzalandı.

En yüksek yakıt verimliliği

Girteka Logistics‘in 500 adet DAF XF kamyonu 12.9 litrelik PACCAR MX-13 motor (365 kW/480 bg ve 900 devir/dk’de 2500 Nm) ve yeni TraXon otomatikleştirilmiş şanzımanla donatılacak. Kamyonlarda, Öngörülü Hız Sabitleyici, Öngörülü Vites Değiştirme, Şeritten Ayrılma Uyarısı, AEBS ve Önden Çarpışma Uyarısı gibi en son teknolojiler mevcut. DAF Sürücü Performans Yardımcısı, DAF‘ın gelişmiş Eco Roll’unun yaptığı gibi en yüksek yakıt verimliliğine ulaşmaları yolunda sürücüleri destekliyor. Girteka Logistics, azami çalışma süresi için en az 200 bin kilometrelik servis aralıklarını tercih etti.

DAF kamyonların kazandığı güçlü takdir

DAF Trucks Başkanı Preston Feight ise “Girteka Logistics gibi önde gelen taşıma operatörlerinin ‘2018 Yılının Uluslararası Kamyonu’ seçilen yeni DAF XF’i tercih etmeleri bu kamyonların kalite, güvenilirlik, verimlilik ve sürücü konforu özelliklerinin aldığı güçlü bir takdir niteliğindedir. Aynı zamanda bu, Avrupa genelindeki mükemmel bayi ağımızın da kazandığı harika bir takdirdir.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here