GEFCO yeniden kullanılabilir paketleme çözümlerinde uzman

0
341
GEFCO

GEFCO, otomotiv ve havacılık üreticilerine yedek parça taşımacılığı ve dağıtımında sunduğu yeniden kullanılabilir paketleme çözümleriyle 30 yılda çok önemli yol katetti. GEFCO Grup, yaklaşık 2 bin kullanıcılı yeşil bir ekosistem için Avrupa’daki 26 yeniden kullanılabilir paketleme yönetim merkezinde, her gün yaklaşık 130 bin konteyneri işleme alıyor.

GEFCO’nun çevre dostu çözümleri kapsamında kullandığı katlanabilir konteynerler kamyonların yükleme kapasitesi artırıyor. Böylece hem piyasada yer alan tek kullanımlık ambalaj sayısı azalıyor hem de karayolu taşımacılığında daha az kamyona ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca zarar gören GEFCO ambalajlarının tamamı yüzde 100 oranında geridönüştürülebiliyor.

gefco_FTL-02
GEFCO Grup, yaklaşık 2 bin kullanıcılı yeşil bir ekosistem için Avrupa’daki 26 yeniden kullanılabilir paketleme yönetim merkezinde, her gün yaklaşık 130 bin konteyneri işleme alıyor.

Tüm tedarik zincirinde komple paketleme yönetimi

Markalar giderek daha da rekabetçi hale gelen bir ortamda büyürken, çoğu üretici yeniden kullanılabilir paketleme yönetimi için dışarıdan destek almanın önemine inanıyor. Yeni teknolojileri tasarlayan üretici şirketler, bu iş bölümü sayesinde kendi temel işlerine odaklanabiliyor. Otomotiv pazarının önde gelen firmalarından birinin 1989’da GEFCO Grup ile çalışmaya başlamasının ardından, seçkin bir otomobil üreticisi 2014’ten beri dünya çapındaki tüm fabrikaları ve öncelikli tedarikçileri için geridönüştürülebilir ve katlanabilir konteynerlerle tedarik zinciri yönetimi yapmak üzere GEFCO’yu görevlendirdi. Geçtiğimiz günlerde ise büyük bir havacılık şirketi daha sürdürülebilir bir tedarik zinciri kurmak için yeniden kullanılabilir paketleme alanında GEFCO ile uzun vadeli bir sözleşme imzaladı.

GEFCO Yeniden Kullanılabilir Paketleme Çözüm Müdürü Sébastien Roger, “Yeniden kullanılabilir paketleme ürün yelpazemiz; kamyon yükleme oranlarını, üretim hatlarını ve depolama alanlarını optimize ederek, müşterilerimizin ürün bütünlüğünü korumak için tasarlandı. Müşterilerimiz giderek daha da artan sıkı pazar rekabetiyle karşı karşıya kaldıkça, bizler de onların tedarik zincirlerini optimize etmelerini ve kararlılıklarını önemli ölçüde artırmalarını sağlıyoruz.” dedi.

GEFCO’nun paketleme yönetimindeki uzmanlığına ek olarak, sektörün önde gelen markaları firmanın geniş bir ekipten oluşan malzeme denetçilerinin tedarik zinciri ve gerekebilecek herhangi bir düzenleme konusunda göstereceği uzmanlığa da güveniyor. Avrupa’daki GEFCO ağı genelinde yer alan bu denetçiler, aynı zamanda kullanıcılara eğitim veriyor. Bu eğitim ile kullanıcılar, paketleme yönetimi (sipariş dahil), teslimat kayıtları, hareket kontrolü, yanlış kayıtların düzeltilmesi ve fatura işlemleri gibi konularda her adımı denetleyebiliyor.

GEFCO, takibi ve müşterilerin operasyonlarını daha iyi optimize edebilmek için NETBOX adında gerçek zamanlı akış takibi sağlayan özel bir bilişim sistemi geliştirdi. Bu verilere dayanarak, konteynerlerin konumu ve hareketleri ihtiyaca göre akıllı ve esnek çözümlerle herhangi bir zamanda ayarlanabiliyor.

Tahmin edilebilir ve güvenli oluşuyla bu yazılım aracılığıyla tedarik zincirinde önemli bir tasarruf sağlanıyor. Bu tasarruf daha sürdürebilir bir ulaşım modelini destekliyor.

Sébastien Roger sundukları hizmetle ilgili, “GEFCO’nun yeniden kullanılabilir paketleme çözümlerinin, pazara ve özellikle de tedarik zincirlerini daha çevre dostu kılmak isteyen üreticilere eşsiz bir değer kattığına inanıyorum. Küresel ağımız ve karmaşık çözümlerde rakipsiz uzmanlığımız pazara ezber bozan bir vizyon sunuyor.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here