Allison Transmission CEO’su David S. Graziosi oldu

0
827
David-S.-Graziosi_Allison-Transmission_CEO
Allison Transmission CEO'su David S. Graziosi
Renault Trucks

2007 yılında mali işler direktörü olarak Allison Transmission’da göreve başlayan David S. Graziosi, yönetim kurulu tarafından CEO olarak seçildi.

Allison Transmission CEO’su olarak göreve başlayan David S. Graziosi, bu göreve atanmadan önce, Ocak 2016 tarihinden bu yana Başkan ve Mali İşler Müdürlüğü görevlerini sürdürüyordu.

David S. Graziosi konuyla ilgili olarak; “Allison ailesi ve bu sektörün bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum. Şirketimizin ve yetenekli çalışanlarının, hizmet verdiğimiz pazarlarda liderlik mirasını devam ettirirken, ilerideki fırsatları değerlendirebilen iyi bir konumda olduklarına inanıyorum.” dedi.

Allison’un 103 yıllık tarihinde en uzun sürede yöneticilik yapan ve emekli olan Lawrence E. Dewey’den görevi devralan David S. Graziosi yaptığı açıklamada; “Allison’un yeni CEO’su olarak Lawrence Dewey’in yerini almaktan onur duyuyorum. Lawrence, Allison’a uzun süreli bir başarı sağlarken, önemli değişikliklerin yaşandığı bir dönemde şirkete başarıyla liderlik etti. Lawrence’ın yöneticilik döneminde getirilen standartlar ve performans rekorları şirketin diğer sanayi kuruluşlarından ayrılmasını sağladı.” dedi.

52 yaşındaki David S. Graziosi, Allison’un General Motors şirketi tarafından Carlyle Group ve Onex Corp.’a satılmasının ardından kısa bir süre sonra Kasım 2007 tarihinde başkan yardımcısı, CFO ve sayman olarak Allison’da göreve başladı. Graziosi, Ocak 2016 tarihinde başkan unvanını aldı ve bu görev yurtdışı operasyonları, satın alma ve tedarikçi kalitesi, kalite ve güvenilirlik, kurumsal ilişkiler ve iletişimler, iç denetim, insan kaynakları, bilgi sistemi ve mali faaliyetleri kapsıyordu. David S. Graziosi’nin CEO olmasının yanı sıra başkanlık görevine de devam edecegi belirtiliyor.

Allison Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı Thomas W. Rabaut, atama ile ilgili açıklamasında; “David S. Graziosi, Allison’da göreve başladığından bu yana olağanüstü liderlik becerilerini, şirket ile ilgili net anlayışını ve şirketteki rolünü geliştirme kabiliyetini gözler önüne sermeyi başardı.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz