GEFCO, otomotiv lojistiğinde dijital çözümlerini artırıyor

1
917
Renault Trucks

GEFCO Grubu, otomotiv pazarı için tasarım ve pazarlama çözümleri geliştirmek üzere çevik dönüşüm danışmanlığında Avrupa önderi TALAN ile işbirliği başlattı.

GEFCO ve TALAN, otomotiv pazarına dijital ve fiziksel teknolojilerin bir araya getirildiği çözümler sunmak üzere mutabakat anlaşması imzaladı. Ortak girişim oluşturulmasını öngören anlaşmaya göre her iki şirket uzmanlıklarını tek bir havuzda birleştirecek. GEFCO bu işbirliğiyle otomotiv lojistiğindeki uzmanlığını, B2B pazarlardaki bilgi birikimini ve uluslararası ağındaki gücünü ortaya koyarken, TALAN nesnelerin interneti, yapay zeka, blockchain ve çevik yöntemler gibi yeni bilgi teknolojilerindeki uzmanlığını öne çıkarıyor.

TALAN ile başlatılan ortaklık sayesinde, dijital teknolojilerin etkisiyle kuralları değişen otomotiv lojistiği pazarında kararlı bir şekilde ilerleme sağlayacaklarını belirten GEFCO Yönetim Kurulu Başkanı Luc Nadal sözlerine şöyle devam etti: “Tamamlayıcı becerilere sahip iki ortak arasındaki bu işbirliği, gelecekteki büyümemizin anahtarı olarak inovasyon geliştirme stratejimizle uyum arz ediyor.”

TALAN Grubu Başkanı Mehdi Houas ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “GEFCO ile bu yeni ortaklık, uzun vadeli işbirliğimizde yeni bir aşamaya işaret ediyor. Cesur bir yaklaşım gerektiren bu gibi zamanlarda, teknolojik uzmanlığımızı ortaklarımızla ortak bir zeka ruhuyla sunarak yeni iş alanları oluşturuyoruz.

GEFCO, lojistik ve taşımacılık sektörlerini dönüştürmek üzere, dış ortaklarla olduğu kadar topluluk içindeki yenilikleri teşvik etmeyi de amaçlıyor. Şirket, Techstars ile yakın zamanda duyurulan anlaşma gibi ortaklıkları içeren ortak inovasyon politikalarına ağırlık veriyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz