Friedrich Baumann, MAN’ın yeni satış ve müşteri çözümleri başkanı oldu

0
148
friedrichbaumann
ABD'li ticari araç üreticisi Navistar'ın Ticari Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Friedrich Baumann, aynı işlevde MAN Truck & Bus SE'nin Yönetim Kurulu üyesi olacak.

ABD’li ticari araç üreticisi Navistar‘ın Ticari Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Friedrich Baumann, aynı işlevde MAN Truck & Bus SE‘nin Yönetim Kurulu üyesi olacak. Satış ve Müşteri Çözümlerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak MAN gibi TRATON GROUP‘un bir parçası olan Navistar‘daki kendi görevini devralan Göran Nyberg‘in yerini alıyor.

TRATON SE CEO’su ve MAN Truck & Bus SE Denetleme Kurulu Başkanı Christian Levin, yeni görevlendirmelerle ilgili olarak “Hem Friedrich Baumann hem de Göran Nyberg, taşımacılık endüstrisinde büyük deneyime sahip, müşteri ihtiyaçlarını net bir şekilde anlayan kendilerini kanıtlamış ticari araç uzmanları. Personel değişikliği, güçlü ticari araç markalarından oluşan uluslararası grubumuzun birbirine daha da yakınlaşması anlamına geliyor. MAN, Navistar ve dolayısıyla TRATON GRUP bir bütün olarak bu değişimden ve deneyim değiş tokuşundan faydalanacak.” dedi.

Kasım ayı sonundan bu yana MAN Truck & SE CEO’luğunu yürüten Alexander Vlaskamp ise şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıllardaki başarılı çalışmaları için Göran’a teşekkür etmek istiyorum. Önderliği altında, yeni kamyon neslimizin lansmanı gerçek bir müşteri başarısıydı. Göran ayrıca Satış bölümünün yeniden düzenlenmesini de başarıyla yönetti. Friedrich Baumann ile çalışmayı dört gözle bekliyorum. Uluslararası tecrübesi, stratejik anlayışı ve derin sektör bilgisi ile yeni İcra Kurulu ekibimize değerli bir ivme sağlayacak.

Baumann, Nisan 2018’de Navistar yönetim ekibine katıldı. Başlangıçta kurumsal strateji ve planlamadan sorumluydu, kısa süre sonra parça ve servis, çalışma süresi ve garantiden sorumlu satış sonrası organizasyonun başına getirildi. En son görevinde Baumann, Navistar’ın ticari işini tek bir entegre organizasyonda yeniden yapılandırdı.

Baumann, kariyerine 1993 yılında Daimler Trucks Kuzey Amerika’da başladı. Daimler Trucks Kuzey Amerika ve Daimler AG’nin diğer birimlerinde tedarik, ikinci el kamyon ve yeniden üretim alanlarında çeşitli üst düzey yöneticilik konumlarında bulundu. Navistar’a katılmadan önce Baumann, Daimler Trucks Kuzey Amerika’da satış sonrası bölüm başkanı ve operasyon komitesi üyesiydi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here