Ford Trucks 3542T 6×4 çekici

0
1172

Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, daha fazla yük taşıma ve ağır koşullar için geliştirdiği 6×4 çekici modelini müşterilerine sundu. En yüksek performans için çift diskli debriyaj ve 60 tona kadar artırılmış katar ağırlığa sahip olan araç, ağır nakliye taşımacılığına yönelik tüm müşteri ihtiyaçlarını karşılıyor. Tanker çekici ve damper çekici kullanımları ile de en zorlu şantiye koşullarında dahi hizmet sunuyor.

55 yılı aşkın kamyon üretim tecrübesi ve müşteri deneyimiyle global pazarlarda ve Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösteren Ford Trucks’ın ağır yük taşımacılığına yönelik geliştirdiği yeni 6×4 çekici modeli, büyük projeler başta olmak üzere, en ağır şartlarda müşterilerinin yükünü hafifletecek.

İnşaat ve zorlu yol şartlarında daha iyi çekiş

Ağır ve zorlu şantiye koşullarına yönelik, kum, çakıl, kaya gibi yükleri taşımada yarı römork damperli kamyon olarak kullanılabilecek yeni Ford Trucks 6×4 3542T çekici modeli, ek olarak yollarda alçak şasi yarı römork (Lowbed cekici) ile proje taşımacılığında ve tanker taşımacılığında da rol alacak. Yeni 6×4 çekici 10mm kalınlığında, 500 Mpa dayanımında takviyeli inşaat şasisinin üzerine inşa edildi. İnşaat projeleri dahil, en zorlayıcı yol şartlarında dahi en iyi çekiş gücüne ve arazi kullanımına uygun yapıya sahip bulunan araç, yüksek dayanıklılık konusunda iddiasını sürdürüyor ve segmentteki en ağır koşullara göğüs geriyor. 1350, 1400 ve 1450 mm beşinci teker yüksekliklerinin yanında 12.7 litrelik, 420 beygir gücünde Ecotorq motora sahip olan araç, 8T ön aks kapasitesi ile her yükte, en zor koşullara uyum sağlayarak, en yüksek performansı sunuyor.

En dik rampa ve yokuşlarda en ağır yükler güvende

Ağır yük taşımacılığında yüksek performans için çift debriyajlı üretilen araç, yataklı ve yataksız kabin seçenekleri ile satışa sunuluyor. Yeni çift debriyaj ile debriyaj bakım aralığı yüzde 50 oranında iyileştirilerek zor koşullarda yüksek performans sağlıyor. 16 ileri manuel şanzımana sahip yeni Ford Trucks 6×4 çekici modeli, 340 kW Standart – 600 kW opsiyonel intarder gücündeki motor freniyle yüksek frenleme gücünü ortaya koyuyor. Toplamda 1000 kW’lık frenleme kabiliyeti sayesinde, en dik rampa ve yokuşlarda en ağır yükler güvenli bir şekilde yol alabiliyor. En zorlu projelerde ve inşaat koşullarında maksimum performans için de kısa tampona sahip bulunuyor.

Ford Trucks 3542T

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here