Ford Trucks Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu

0
1159

Ford Trucks Sanat Atölyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen, Ford Trucks 6’ncı Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu. Tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık olan yarışmada; kamyon şoförlerinin hayatını en anlamlı ve estetik şekilde kadrajlayarak ödül kazanan yarışmacıları, yarışmanın seçici kurul danışmanı Coşkun Aral açıkladı.

Bu yıl, “Kamyoncunun Hayatı, Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” temalı 700’e yakın eserin yarıştığı yarışmada birinciliğe layık görülen eser Sakarya’dan İhsan Korkut’un eseri oldu. Yarışmada ikincilik ödülünü; Van’dan Ahmet Fatih Sönmez, üçüncülük ödülünü ise Kocaeli’den Ahmet Turan Kural aldı. Mansiyon Ödülünü Bursa’dan Aykut Papur alırken, Ford Trucks Özel Ödülü’nü Kocaeli’den İlhan Kılınç, Jüri Özel Ödülü’nü ise İzmir’den Serkan Ülker almaya hak kazandı. Kazananlarını belirlemek üzere oluşturulan jüride ise fotoğrafçılık alanında başarısını kanıtlanmış Coşkun Aral, Murat Gür, Nevzat Gür gibi önemli isimler yer aldı.

Birincilik ödülü Sakarya’dan İhsan Korkut’un oldu.

Kazananlara 13 bin TL tutarında para ödülü takdim edildi

Yarışmada birinci seçilen İhsan Korkut 5 bin TL, ikincilik ödülünü kazanan Ahmet Fatih Sönmez 3 bin TL ve üçüncülük ödülünün sahibi Ahmet Turan Kural 2 bin TL’nin sahibi oldu. Yarışmada, Mansiyon Ödülü, Ford Trucks Özel Ödülü, Jüri Özel Ödülü’nü almaya hak kazananların her biri ise bin TL para ödülü kazandı.

Yarışmanın İkincilik Ödülü’nü Ford Trucks Türkiye Direktörü Serhan Turfan takdim etti.

Ford Trucks 6‘ncı Uluslararası Fotoğraf Yarışması hakkında detaylı bilgi almak için  http://fordtrucksfotografyarismasi.com adresi ziyaret edilebilir.

Üçüncülük Ödülü, Kocaeli’den Ahmet Turan Kural’a Otokoç Genel Müdürü Görgün Özdemir tarafından verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz