Ford Trucks, uluslararası büyümesini Avrupa’yla sürdürüyor

1
1354

Ortadoğu, Kuzey ve Sahra Altı Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’nde devam eden bayi yapılanması çalışmaları ile uluslararası pazarlarda güçlenmeye devam eden Ford Otosan’ın ağır ticari taşıt markası Ford Trucks, küresel büyümesini şimdi Avrupa pazarına taşıyor.

 2020 itibariyle 50 ülkede bayi yapılanmasını tamamlamayı hedefleyen Ford Trucks’ın Avrupa yolculuğuna Romanya, Macaristan ve Bulgaristan’da kurdukları güçlü ortaklıklar ile başladıklarını kaydeden Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Gerçekleştirdiğimiz yeni işbirlikleri ve açtığımız bayiler Avrupa pazarına yönelik ilk adımlarımız niteliğinde. Yeni nesil Euro 6 Ecotorq motora sahip kamyon ve çekicilerimizin Avrupa pazarında büyük beğeni ile karşılanacağına inancımız tam. Avrupa pazarı, Ford Trucks’ın küresel büyüme planlarında önemli bir yere sahip. Hedefimiz ürettiğimiz her üç araçtan birini ihraç etmek ve ihracatımızın yüzde 50’sini Avrupa pazarlarına yönelik gerçekleştirmek.” dedi.

Ford Trucks Macaristan Delta Truck tesisi

 Türkiye’deki pazar payını son yıllarda iddialı bir şekilde artıran Ford Trucks; Ortadoğu, Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’nin ardından küresel çaptaki büyümesini üç farklı Avrupa ülkesinde gerçekleştirdiği üç yeni bayi açılışıyla hızlandırdı.

İlk önce Romanya’nın başkenti Bükreş’te Cefin Trucks distribütörlüğünde Avrupa’daki en büyük 4S tesis açılışını gerçekleştiren Ford Trucks, daha sonra Macaristan distribütörü Delta Truck işbirliğiyle Budapeşte’de ve ardından Bulgaristan distribütörü Bulavto Holding işbirliğiyle Sofya’da yeni işbirlikleri ve tesis açılışlarına imza attı. Doğu Avrupa ülkelerinde gerçekleştirdiği bu açılışlarla küresel büyümesini Avrupa’ya taşıyan Ford Trucks, önümüzdeki dönemde diğer Avrupa ülkelerinde de yeni bayi yapılanmalarına hız verecek.

Ford Trucks, Macaristan distribütörü Delta Truck işbirliğiyle Budapeşte’de bir tesis açtı.

Haydar Yenigün: “Avrupa pazarı, Ford Trucks’ın küresel büyüme planlarında önemli bir yere sahip

Ford Trucks’ın Avrupa pazarındaki yapılanması ve küresel büyüme hedefleri hakkında bilgi veren Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, şunları söyledi: “Romanya, Macaristan ve Bulgaristan’daki yeni işbirliklerimiz ile Avrupa’nın üç önemli ülkesinde, bu ülkelerin önde gelen köklü şirketleriyle ortaklığa imza atıp, bayilik çalışmalarımızı tamamladık. Gerçekleştirdiğimiz yeni işbirlikleri ve açtığımız tesisler Avrupa pazarına yönelik ilk adımlarımız niteliğinde. Yeni nesil Euro 6 Ecotorq motora sahip kamyon ve çekicilerimizin Avrupa pazarında büyük beğeni ile karşılanacağına inancımız tam. Küresel büyüme planlarımız çerçevesinde yeni bayi yapılanması ile giriş yaptığımız Avrupa pazarında satışlarımız ve kurmuş olduğumuz sağlam satış sonrası yapılanmamızla müşteri memnuniyetimizi çok daha ileri seviyelere taşıyacağımıza inanıyoruz. Avrupa pazarı, Ford Trucks’ın küresel büyüme planlarında önemli bir yere sahip. Hedefimiz ürettiğimiz her üç araçtan birini ihraç etmek ve ihracatımızın yüzde 50’sini Avrupa pazarlarına yönelik gerçekleştirmek. Ford Trucks’ın küresel olarak 2020 itibariyle toplam 50 ülkede bayi yapılanmasını tamamlama hedefimize de kararlılıkla ve başarıyla devam ediyoruz.

Ford Trucks Bulgaristan Bulavto Holding Sofya tesis açılışı

Ford Otosan Türkiye’den dünyaya teknoloji ve mühendislik ihraç ediyor

55 yılı aşkın kamyon üretim tecrübesini, farklı ihracat pazarlarına özel ürün geliştirme yeteneği ile birleştiren Ford Trucks, Ortadoğu, Kuzey ve Sahra Altı Afrika, Rusya, Türk Cumhuriyetleri ve son olarak Doğu Avrupa’daki işbirlikleri ile 29 ülkede faaliyet gösteriyor. Ford’un ağır ticari taşıtlar ve ilgili dizel motor ve motor sistemleri için küresel mühendislik merkezi olan Ford Otosan, sadece Türkiye’de değil, Avrupa ve Kuzey Amerika dahil tüm potansiyel ihracat pazarlarında rekabet edecek ürünler sunabilmek için ileri teknolojiler üzerinde çalışıyor.

Ford Trucks, Bulgaristan’da Bulavto Holding ile işbirliği yapıyor

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz