Ford Trucks, Gürcistan’daki ilk 4S tesisini Tiflis’te açtı

0
1441

Ford Otosan’ın ağır ticari taşıt markası Ford Trucks, küresel büyümesinin önemli bir adımı olarak Gürcistan’ın Tiflis kentindeki yeni 4S tesisini açtı. Gürcistan’ın Avrupa ve Asya arasında lojistik bir merkez olarak, uluslararası yüklerin yüzde 60’ının geçiş noktası olduğunu ifade eden Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman, “Satış, servis, ikinci el ve yedek parça olmak üzere tüm hizmetleri aynı çatı altında sunan yeni 4S tesisimizle bu bölgedeki operasyonlarımızı büyütmek için hazırız.” dedi.

Küresel büyüme hedefleri doğrultusunda bayi ve tesis ağını güçlendirmeye devam eden Ford Otosan’ın ağır ticari taşıt markası Ford Trucks, Avrupa ve Orta Asya arasında önemli bir köprü görevi gören Gürcistan’daki yeni 4S tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

Ford Trucks’ın Tiflis’te yer alan 4S tesisi, bin 700 metrekarelik toplam alan içinde 500 metrekarelik showroom alanına sahip. Tesis ayrıca, yedek parça deposu ve servis alanı içinde en yeni olanaklara sahip 629 metrekarelik bir alan barındırıyor. Ford Trucks müşterilerine satış, servis, ikinci el ve yedek parça olmak üzere tüm hizmetleri aynı çatı altında sunan yeni tesis, Gürcistan’da 2007’den bu yana Ford distribütörü olarak faaliyet gösteren GT Grup’un işbirliği ile inşa edildi. Tesis sadece Gürcistan’ın değil bölgenin en modern ve yeni tesisi olacak.

Emrah Duman: “Gürcistan’daki potansiyeli değerlendirmek için hazırız

Son yıllarda önemli bir büyüme kaydetmeyi başaran Gürcistan ekonomisinin bölgenin parlayan yıldızı olarak istikrarını sürdürdüğünü belirten Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman, şöyle konuştu: “Stratejik coğrafi konumu ile Gürcistan oldukça değerli bir bölge. Gürcistan, Avrupa ve Orta Asya arasındaki transit yolların üzerinde bulunuyor ve uluslararası yüklerin yüzde 60’ının geçişi ülke üzerinden gerçekleşiyor. Büyüme potansiyeli, genç nüfusu ve yeni projelerle sürekli gelişmeye devam eden Gürcistan’da önümüzdeki yıllarda birçok altyapı ve inşaat projesinin hayata geçirilmesi bekleniyor. Dolayısı ile bu bölgedeki potansiyeli değerlendirmek için yeni tesisimiz bizim için çok önemli bir yatırım. Ford Trucks olarak, küresel büyüme planlarımız çerçevesinde 2020 itibariyle 50 ülkede Ford Trucks bayi yapılanmasını tamamlama hedefiyle yatırımlarımızı sürdüreceğiz.

Türkiye’den dünyaya teknoloji ve mühendislik ihracatı

Ford’un ağır ticari taşıtlar ve ilgili dizel motor ve motor sistemleri için küresel mühendislik merkezi olan Ford Otosan, sadece Türkiye’de değil, Avrupa ve Kuzey Amerika dahil tüm potansiyel ihracat pazarlarında rekabet edecek ürünler sunabilmek için ileri teknolojiler üzerinde çalışıyor. 55 yılı aşkın kamyon üretim tecrübesini, farklı ihracat pazarlarına özel ürün geliştirme yeteneği ile birleştiren Ford Trucks’ın Eskişehir İnönü Fabrikası’nda ürettiği yeni nesil Euro 6 Ecotorq motorlu kamyonlar, şirketin küresel çaptaki sürdürülebilir büyümesi için stratejik bir önem arz ediyor. Ford’un küresel olarak ticari taşıtlar ve ilgili dizel motorlar geliştirme merkezi olan Ford Otosan Ar-Ge Merkezi’ndeki bin 500 mühendisinden 500’ü, uluslararası pazarlar için ağır ticari taşıtlar geliştirmek için çalışıyor.

Ford Trucks, Avrupa ve Orta Asya arasında önemli bir köprü görevi gören Gürcistan’daki yeni 4S tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz