Ford Trucks F-MAX’in Çin sürümü JMC HV5 tanıtıldı

2
1655

Ford Trucks’ın ilk kez IAA 2018 Hannover Uluslararası Ticari Taşıtlar Fuarı’nda dünyaya tanıttığı ve Uluslararası Yılın Kamyonu (IToY) Jürisi tarafından verilen “Yılın Uluslararası Kamyonu Ödülü”nün sahibi olan yeni çekicisi F-MAX’in Çin sürümü JMC HV5, Guangzhou’da resmi olarak tanıtıldı.

Guangzhou Ticari Taşıtlar Fuarı’nda ilk kez sergilenen JMC HV5, Ford Trucks’ın Küresel Kamyon stratejisinin bir parçası. Ford Trucks F-MAX’i temel alan; ancak Çin pazarı için teknik ve görsel olarak farklılaştırılan JMC HV5’in Ecotorq motoru temel alan motoru Ford Otosan mühendisleri tarafından geliştirildi. JMC’nin ağır hizmet kamyonlarında kullanılan Ecotorq motoru, Ford Otosan’ın lisansı ile JMC’nin modern fabrikasında üretiliyor.

Ford Trucks’ın JMC ile uzun dönemli bir işbirliği bulunuyor ve bu işbirliğinin daha uzun yıllar sürdürülmesi hedefleniyor.

JMC HV5’in 6×4 çekici tipinde dört farklı sürümü bulunuyor. Comfortable ve Efficient sürümlerinde 13 litrelik Ford Ecotorq motorun 470 beygir güç ve 2200 Nm azami tork üreten Euro 5 sürümü kullanılıyor. Bu motorun gücü tekerlere 12 oranlı manuel FAST vites kutusu ile aktarılıyor. İntelligent ve Flagship sürümlerinde ise 13 litrelik Ford Ecotorq motorun 520 beygir güç ve 2500 Nm azami tork üreten Euro 6 sürümü kullanılıyor. Bu motorun gücü tekerlere 12 oranlı otomatikleştirilmiş ZF vites kutusu ile aktarılıyor.

JMC HV5’in üretici tarafından tavsiye edilen perakende satış fiyatı 378 bin 800 ile 568 bin 800 Çin Yuanı arasında değişiyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here