Fiat, Engelsiz Hareket Programı ile Yılın Sosyal Sorumluluk Ödülü’nün sahibi oldu

0
1569
Renault Trucks


Fiat’ın herkesin özgürce hareket edebilme ihtiyacından yola çıkarak, geçen yıl mayıs ayında hayata geçirdiği “Fiat Engelsiz Hareket Programı”, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından ‘Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi’ seçildi. Fiat Engelsiz Hareket Programı kapsamında 6 bin kadar bayi ve Tofaş çalışanı konu ile ilgili eğitim aldı. Fiat markası, sosyal alanda da engelli bireyleri daha çok görebilmek adına çeşitli etkinliklere imza attı. Türkiye basketbol sahalarının ilk engelsiz tribünü de, ‘Haydi Maça Gel’ sloganıyla, Tofaş Spor Salonu’nda hayata geçirildi.

Engellilere her noktada dokunabilmeyi hedefleyen Fiat, öncelikle doğru iletişim hedefiyle, derneklerle işbirliği yaptı. Bayi ve şirket çalışanlarına, engelliliğe doğru yaklaşım içerikli sınıf eğitimlerinin yanı sıra sürüş ve yolcu aparat çözümleri ile süreç ve mevzuat hakkında eğitimler düzenledi. Fiat markası, sosyal alanda da engelli bireyleri daha çok görebilmek adına çeşitli etkinliklere imza attı.

“Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” seçilen Fiat Engelsiz Hareket hakkında konuşan Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Fiat markası olarak, bayi ve servis teşkilatımızın gücünü de yanımıza alarak engelli bireyler ve hayalleri için hep birlikte bir şeyler yapabileceğimize inandık. Nisan sonu itibariyle Tofaş Akademi’den yaptığımız iletişimler ile toplumun büyük bir kesimini ilgilendiren engellilik konusu hakkında tüm teşkilatımızda farkındalık çalışmalarına başladık. Engelli bireylerin hareket özgürlüğüne destek olabilmek ve bu konuda toplumsal bilince ve duyarlılığa katkı sağlamak amacıyla ‘Fiat Engelsiz Hareket’ programını Mayıs 2016’da devreye aldık. Ayrıca bu süreçte bayilerimizin ‘Engelli Dostu İşyeri’ haline gelmeleri için çalışmalarımızı hızlandırdık. Fiat Engelsiz Hareket Programı kapsamındaki benzer çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz