FIA, ETRC’nin hedefini doğruladı: 2038’de net sıfır

0
202
etrc
FIA Kamyon Yarışı Komisyonu, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası'nın en geç 2038 yılına kadar net sıfır yayıma ulaşma hedefini onayladı.

FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası‘nın 2038 yılına kadar net sıfıra ulaşmaya yönelik Paris Anlaşması’na olan bağlılığının ardından FIA, şampiyona organizatörü ETRA tarafından belirlenen sürdürülebilirlik yol haritasını onaylayarak güçlü bir sinyal gönderdi.

ETRA, faaliyeti boyunca, taahhütlerini yerine getirebilmesini sağlamak amacıyla hissedarıyla ve FIA ile uygulamaya yönelik stratejiler ve eylemler geliştirmek için ortak çalıştı ve iklim değişikliğiyle mücadele için takımlar, etkinlik organizatörleri ve ortakları gibi paydaşlarıyla birlikte çalışacak.

FIA Kamyon Yarışı Komisyonu, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası‘nın en geç 2038 yılına kadar net sıfır yayıma ulaşma hedefini onayladı.

Sürdürülebilirlik yol haritasına uygun olarak şampiyona, stratejisini şu alanlar etrafında geliştirmeye hazırlanıyor: çevresel akreditasyon, spor formatının gelişimi ve sürdürülebilir enerjilerin aşamalı olarak uygulanmasının kamyon yarışlarına teknik geçişi.

FIA ETRC‘deki tüm kamyonlarda yüzde 100 yenilenebilir yakıta geçiş, yeni bir döneme atılan ilk önemli adımdı ve pistte gösterildiği gibi yolda ticari taşıtlarla daha düşük GHG yayımları için harekete geçmenin mümkün olduğunun kanıtıydı.

ETRA Genel Müdürü Georg Fuchs, şunları söyledi: “En geç 2038 yılına kadar net sıfır yayıma ulaşma hedeflerimizi gerçekleştirmede FIA’nın resmi yetki ve desteğine sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Bu hedefleri pistte gerçekleştirebilmek için doğru çerçeve üzerinde daha fazla çalışmamız gerekiyor. Önümüzdeki haftalarda ve aylarda yayımlanacak yeni haberler için çok heyecanlıyız. Tabii ki FIA ETRC, karayolu taşımacılığı endüstrisinde bir rol model olmak, proaktif olarak yeni teknolojileri sergilemek ve en geç 2038 yılına kadar pistte ve pist dışında net sıfıra ulaşmanın mümkün olduğunu göstermek istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here