Fevzi Gandur Logistics, WCA network konferansına katıldı

0
993
1553592034_WCA_002
Fevzi Gandur Logistics WCA network konferansı
Renault Trucks

Lojistik sektörünün köklü şirketlerinden Fevzi Gandur Logistics, dünyanın en büyük lojistik network’lerinden WCA’nın (World Cargo Alliance) Singapur’da düzenlenen ‘Network Konferansı’na katıldı. Farklı ülkelerden gelen 3 bine yakın lojistik şirketine Türkiye’nin lojistik alanındaki gücünü aktardıklarını belirten Fevzi Gandur Logistics Hava ve Deniz Taşımacılığı Genel Müdürü Hasan Şafak, Afrika, Ortadoğu ve Amerika ülkelerindeki ticaret potansiyelinin artış gösterdiğini ve bu pazarlarda daha güçlü hale gelmeyi hedeflediklerini söyledi.

191 ülkede geniş bir üye ağına sahip ve dünyanın en büyük lojistik networklerinden biri olan WCA’nın bu yıl 11’incisi gerçekleşen ve farklı ülkelerden 3 bine yakın lojistik şirketinin boy gösterdiği konferansta yer alan Fevzi Gandur Logistics, network üyeleri ve potansiyel müşteri adaylarıyla önemli temaslarda bulundu.

FevziGandurHasanSafak
Fevzi Gandur Logistics Hava ve Deniz Taşımacılığı Genel Müdürü Hasan Şafak

Etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Fevzi Gandur Logistics Hava ve Deniz Taşımacılığı Genel Müdürü Hasan Şafak, Afrika, Ortadoğu ve Amerika ülkelerindeki ticaret potansiyelini yakından takip ettiklerini ve bu bölgelerdeki partnerleri ile önemli görüşmeler gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Güçbirliği ile müşterilere yönelik avantajlar

WCA yapılanmasına bir yıl önce dahil olduklarını dile getiren Hasan Şafak, kısa sürede üye acentelerin Türkiye’deki en önemli çözüm ortağı haline geldiklerine dikkat çekti. Müşterilerinin özel ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretebilen acenteler ile iş ortaklıkları kurduklarını aktaran Hasan Şafak, üyeleri yakından tanıyarak uzmanlık alanlarını ihtiyaçlar doğrultusunda kullanabildiklerini açıkladı.

Hasan Şafak, “Örneğin, İngiltere’ye giden bir e-ticaret yüklemesini veya Fransa’dan gelecek bir içecek yüklemesini en iyi yapabilecek acenteler ile işbirliği yaparak yüke özel çözümler üretebilir durumdayız. WCA üyeleri arasındaki güvenilir konumumuz sayesinde neredeyse her ülkede ofisimiz var gibi hızlı hareket edebiliyoruz.” şeklinde konuştu.

1553592034_WCA_001
Konferansa farklı ülkelerden 3 bine yakın lojistik şirketinin katıldığı belirtildi.

Türkiye’nin imajı daha güçlü

Ülkemizi mevcut ekonomik şartlarda iki stant ile temsil etmemiz, yabancı iş ortaklarımızın önce bize, sonra da ülkemize güvenle bakmasına yardımcı oldu.” diyen Hasan Şafak, konferans boyunca iletişim halinde oldukları üyeler ile pek çok işbirliği ve ortak projeler gerçekleştirdiklerini, hatta birçok taşıma operasyonunu etkinlik sona ermeden başlattıklarını dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz