EyafExpo’dan Karsan’a “Engelsiz Toplu Ulaşım Çözümleri” ödülü

0
1622

Karsan, Türkiye’nin tek yerli ve engelli dostu minibüs modeli Jest + ile 8 metrelik alçak tabanlı modeli Atak’ı EyafExpo – Engelsiz Yaşam Fuarı’nda sergiledi. 30 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de gerçekleştirilen organizasyonda Karsan’ın engelli dostu modelleri, ziyaretçiler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Karsan, fuar kapsamında “Engelsiz Toplu Ulaşım Çözümleri” dalında ödül kazandı.

Engelli erişimine uygun toplu taşıma çözümleri sağlayan Karsan, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıran teknolojilerin kullanıcılarla buluştuğu EyafExpo’da beşinci kez yerini aldı. Karsan, bu sene 10’uncusu düzenlenen EyafExpo – Engelsiz Yaşam Fuarı’nda engelli erişimine uygun Jest + ve Atak modellerini sergilerken, engelliler haber sitesi yasadikca.com tarafından “Engelsiz Toplu Ulaşım Çözümleri” dalında ödüle layık görüldü.

Karsan Otomotiv Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “2013 yılından bu yana EyafExpo’da engelliler için geliştirdiğimiz teknolojileri ve yeni ürünlerimizi tanıtma olanağı bulduk. Geçtiğimiz yıl ‘Engelli Dostu Toplu Taşıma Üretici Firma’ ve ‘Engelli Dostu Özel Onur Ödülleri’ ile onurlandırıldık. Böylesine farkındalık yaratan bir organizasyonun parçası olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.” yorumunda bulunarak, Karsan‘ın engelsiz ulaşıma verdiği önemi tekrar dile getirdi.

Karsan Otomotiv Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu

 2013 yılından bu yana EyafExpo – Engelsiz Yaşam Fuarı’na katılım gösteren Karsan’ın Jest + modeli, aynı zamanda ülkemizin yerli üretim özelliği taşıyan ilk ve tek engelli dostu minibüsü olma unvanını taşıyor. Fabrika çıkışlı olarak tekerlekli sandalye alabilen ilk minibüs olan yeni Karsan Jest +, ergonomik tasarımıyla engellilere erişim kolaylığı sağlarken, fuarda sürpriz yeniliklerle gün yüzüne çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz