Enterprise Türkiye ile Garanti BBVA elektrikli araç kiralamasında güçlerini birleştirdi

0
368
Enterprise Türkiye
Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün ve Garanti BBVA Tüketici Finansmanı Direktörü Koray Öztopçu

Dünyanın en büyük araç kiralama şirketi Enterprise Rent A Car’ın ana franchise sahibi Enterprise Türkiye, müşterilerine kaliteli hizmeti daha avantajlı koşullarda sağlamak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Türkiye’nin en büyük elektrikli araç kiralama filosuna sahip Enterprise Türkiye, bu kapsamda elektrikli mobiliteye ulaşımı kolaylaştırmak için Garanti BBVA ile yeni bir işbirliğine imzasını attı. İşbirliği çerçevesinde Enterprise Türkiye, düşük karbon ayak izine sahip enerji verimli elektrikli araçlarının kiralanmasında Garanti BBVA’nın hazırladığı özel bir dijital alışveriş kredisi ile müşterilerine destek olacak.

Gelecek elektrikli araçlar üzerine kuruluyor

Cazip faiz oranları ve uygun ödeme koşullarıyla sunulan alışveriş kredisini kullanmak isteyen Garanti BBVA müşterileri veya bankayla ilk kez çalışacak yeni müşteriler, www.enterprise.com.tr, Enterprise Türkiye uygulaması üzerinden veya Garanti BBVA Mobil ya da Garanti BBVA İnternet Bankacılığı üzerinden başvuru yaparak krediye ulaşabilecek. Elektrikli araç kiralamasında öncü rol oynadıklarını söyleyen Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, “Türkiye’de elektrikli araç kiralamasının yaygınlaşması için en fazla gayret gösteren şirketiz. Elektrikli araçlara geçiş sürecinde Türk tüketicisinin bu araçları deneyimlemesi, belirli bir yol kat etmesi oldukça önemli.” dedi. Geleceğin yüzde 100 elektrikli ve sıfır emisyonlu araçlar üzerine kurulduğunu ifade eden Özarslan Tangün, “Elektrikli araçlar şirketler için sürdürülebilirlik hedefleri ve karbon ayak izini azaltmada önemli bir etkiye sahip. Biz de şirket olarak yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik alanında yaptığımız çalışmaları, filomuzu hızla elektrikli ve hibrit araçlara dönüştürerek destekliyoruz. Elektrikli araçların sağladığı konforu ve sunduğu üst düzey teknolojiyi anlamanın yani deneyimlemenin en kolay yolu ise kiralama yapmak. Bu noktada, Garanti BBVA ile gerçekleştirdiğimiz bu önemli işbirliğiyle müşterilerimize kiralamada avantaj sağlayacağız” diye konuştu.

Sektöre örnek olacak işbirliği

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ‘Sahiplik yerine kullanım’ ana akımının önümüzdeki dönemde artarak devam edeceğine işaret eden Özarslan Tangün, şöyle devam etti: “Bireysel müşterilerin ihtiyaçları kadar kullanıma imkân tanıyan modellere, dolayısıyla kiralama ve araç paylaşımına daha fazla yöneleceklerini öngörüyorum. Sürdürebilir ulaşımın temelini oluşturan elektrikli mobilite ulaşım ürünleri arasında yer alan elektrikli araçların ve diğer araçların kiralanmasında satış kanallarımızda Garanti BBVA ile gerçekleştirdiğimiz alışveriş kredisi olanağını hem internet sitemiz hem de ofislerimizde sunuyoruz. Böylece araç kiralama daha ulaşılabilir ve hızlı şekilde gerçekleşerek, sektörde farklı işbirlikleri için de örnek oluşturacak.

İşbirliği hakkında bilgi veren Garanti BBVA Tüketici Finansmanı Direktörü Koray Öztopçu ise “Şehir hayatının hızlı temposunda kullanım rahatlığı, taşınabilirliği, çevreci olması ve en önemlisi geleneksel ulaşım sistemlerine alternatif yaratması dolayısıyla son yıllarda giderek daha fazla tercih edilen elektrikli mobilite ürünleri ve araç kiralama hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Elektrikli mobilite ürünlerinin özellikle büyük şehirlerdeki ulaşım için en iyi alternatifler arasında yer alması elektrikli araç kiralamaya olan ilgiyi artırdı. Araç kiralama ile tüketiciler ulaşım ihtiyacını karşılama ve ihtiyaç duyduğu süre kadar aracı kullanma ve kullandığı süre için bedelini ödeme imkânına sahip oluyor. Biz de elektrikli araç kiralamak isteyen müşterilerimizi düşünerek Enterprise ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle dijital bir alışveriş kredisini müşterilerimizle buluşturmaya başladık. Garanti BBVA olarak, sürdürülebilirliğe verdiğimiz önem doğrultusunda çevreye dost ürünlerimize bir yenisini eklediğimiz için mutluyuz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz