Eaton Teknoloji Karavanı Türkiye Turu’nda

1
572

Güç Yönetimi Şirketi Eaton’nın tüm dünyayı dolaşan Teknoloji Karavanı Türkiye’de 19 Ekim – 7 Aralık Tarihlerinde 11 farklı noktada konumlanıyor.

Güç yönetimi şirketi Eaton, yenilikçi Ex-proof (patlamaya dayanıklı) çözümlerini sunduğu teknoloji karavanı ile Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor. Bugüne kadar farklı kavramlar ile EMEA’nın çeşitli noktalarında ziyaretçilerle buluşan teknoloji karavanında, Ex-proof olarak tanımlanan ortamlar için ürün seçim ve montajı ile ilgili olarak  dikkat edilmesi gereken noktalar ve bunlara ilişkin Eaton’un Crouse Hinds / CEAG çözümleri ile ilgili olarak bilgi veriliyor. Teknoloji Karavanı’nın önemli durakları arasında Bursa, İzmir ve Samsun gibi endüstriyel sektöre katkısı oldukça yüksek iller bulunuyor.

Teknoloji Karavanı birçok endüstriyel tesisi ziyaret ediyor

Teknoloji Karavanı ayrıca Türkiye’deki önemli endüstriyel tesislere giderek Endüstri 4.0 devrimine giden teknolojik yolculukla ilgili Eaton çözümlerini sunuyor. Eaton teknoloji karavanı özellikle gıda, petrokimya, su ve makine imalatçıları tarafından yoğun ilgi görüyor ve sergilenen yenilikçi ürünler ile ilgili olarak katılımcılara alanında uzman kişiler tarafından seminerler düzenlenip bilgiler veriliyor.

Özellikle Eaton’un Crouse Hinds bölümlerinden CEAG ve CAPRI ile sunduğu Ex-Proof panel, bağlantı kutuları, fiş-priz ve rakorları; O&G sektörü başta olmak üzere ilaç, boya vb. patlayıcı gaz ve tozların bulunduğu sektörler için hayati önem arz ediyor. Ayrıca Eaton’un benzersiz SW-DT teknolojisi, ön yüzeyi düz butonlar, PLC, HMI, uzak G/Ç üniteleri (Remote I/O), motor yol verme çözümleri v.b. ürünleri karavanda sergileniyor.

“Ex-Line Ex-Proof armatürünün tanıtımını Türkiye’de ilk defa Teknoloji Karavanımız ile gerçekleştiriyoruz”

“Eaton’un yeni çıkan Ex-Line Ex-proof armatürünün tanıtımını Türkiye’de ilk defa teknoloji karavanımız ile gerçekleştiriyoruz.” diyen Eaton Elektrik Türkiye Ülke Satış Müdürü Yılmaz Özcan, Zone 1 / 2 / 21 / 22 (patlayıcı gaz ve toz) ortamlar için tasarlanan ürünlerine dikkat çekerek, “Bu ürünler gelişmiş ve dayanıklı tasarımı ile tesislere  bakım kolaylığı ve uzun ömür avantajları sağlıyor. Ex-proof alanında sahip olduğumuz tecrübe ve önder konuma sahip geniş ürün yelpazemiz ile çalışanların ve işletmelerin patlayıcı ortamların risklerinden  korunmasına yardımcı oluyoruz. Eaton Türkiye olarak rafineriler, boya, kimya, ilaç tesisleri gibi patlayıcı ortamlara sahip olan ve Türkiye’nin önde gelen birçok tesisi ile çalışıyor, doğal gaz boru hattı projelerine güvenle hizmet veriyoruz.” dedi.

Teknoloji Karavanı daha önce de Türkiye’de büyük ilgi gördü

2017 yılında da Türkiye’ye gelen Teknoloji Karavanı Ex-proof çözümleri ile 15 bin km’nin üzerinde yol katetti, binlerce  kişiye, yüzlerce firmaya ulaştı. Ticari binalarda ve konutlarda enerji dağıtımı ve koruması, enerji verimliliği ve sürdürülebilirliliği üzerine ürünler sergilendi. Eaton Teknoloji Karavanı’nda standartların da üzerinde güvenlik  konusunun altı çizildi. Standartlarda asgari bir güvenlik seviyesi belirleniyor. Ancak ark hatası gibi durumlarda sistemi ileri seviyede koruyacak, ön ikazlar sağlayacak bir sistem tanımlanmıyor. Dolayısıyla Eaton bu tip çözümleri kullanıcıya anlatmayı hedefliyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here