Dunlop’tan yeni kış lastiği

0
1056
Dunlop yeni kış lastiğini sundu.
Renault Trucks

Türkiye distribütörlüğünü Abdulkadir Özcan A.Ş. (AKO Grubu)’nin yürüttüğü Dunlop, yüksek teknolojisiyle, sürüş konforu, fren mesafesi ve uzun ömürlü kullanım özelliklerini tüm binek araçlar için tek bir lastikte optimize ediyor.

Tüm sürücüler için hayati önem taşıyan kış lastikleri, İç İşleri Bakanlığı’nın kış aylarında trafik kazalarını asgari düzeye indirmek amacıyla ‘Kış Genelgesi’ uyarınca, 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri arasında zorunlu tutuluyor.

Kış lastiklerinin güvenli sürüş performansı ise üretici firmaların geliştirdiği yeni teknoloji ve ürünlerle sürekli yukarıya taşınıyor.

Bu gelişimin öncülerinden biri olan ve dünyanın ilk havalı lastik üreticisi unvanına sahip Dunlop, zorlu kış şartlarında en yüksek konforu sağlamak için geliştirdiği SP Winter Sport 500 desenini tüketicilerin kullanımına sunuyor.

Dunlop’un kullanıcısına yüksek performans sağlama hedefi ile üretilen, son teknoloji kış lastiği olan SP Winter Sport 500, tüm binek araçlar için sürüş konforu, fren mesafesi ve uzun ömürlü kullanım özelliklerini tek bir lastikte topluyor.

Dunlop SP Winter Sport HDR5

Gelişmiş Dunlop teknolojileri ile Türkiye kış koşullarına özel olarak üretilen SP Winter Sport 500, kış şartlarında yaşanan en büyük handikap olan ıslak ya da karlı asfalt zeminde uzun fren mesafesi ve kayma olumsuzluklarını asgari seviyeye indirmek için geliştirildi. 4D Nano teknolojisi ile geliştirilen bileşen sayesinde kış lastiklerine yüksek yol tutuşunun sağladığı konforun yanı sıra bu teknolojinin özelliği olan kuru zeminde uzun ömürlü kullanım da azami seviyeye çıkarıldı.

SP Winter Sport 500’ü diğer lastiklerden ayrılan bir önemli özelliği ise, sırt deseninde birbirine kenetli geniş oluk yapısının sağladığı etkili su tahliyesi sayesinde sürücü  için daha kısa fren mesafesi ve kış şartlarında güvenli sürüş deneyimi sunması.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz