Dubai’den sonra en çok Aston Martin satılan ülke Türkiye oldu

0
448

Aston Martin Türkiye satışları kasım ayı sonu itibariyle 15 adedi buldu. Yıl sonunda 18 adetlik satış rakamını görmeyi hedeflediklerini söyleyen D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, “Bölgemizde Dubai’nin ardından en fazla satış Türkiye’de yapılıyor. Otomotiv satışlarının bıçak gibi kesildiği bu dönemde yakalanan rakamları başarı olarak görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye distribütörlüğünü D&D Motorlu Araçlar A.Ş.‘nin yaptığı İngiliz otomotiv şirketi Aston Martin, Türkiye’de büyümesini sürdürüyor. Otomotiv satışlarında yaşanan sert düşüşe karşın, kasım ayı sonunda 15 adetlik satış rakamını yakalayan marka, yıl sonunda 18 adet satışı yakalayarak hedefini tutturmayı planlıyor. D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya yaptığı açıklamada “Lüks otomobil satışları dahil, sektörün genelinde ciddi oranda daralma yaşanıyor. Buna rağmen yıl sonunda 18 adetlik satış rakamını yakalayacağımızı düşünüyorum.” dedi. Türkiye’nin bölgesinde Dubai’den sonra en fazla Aston Martin satan ülke olduğunu söyleyen Nevzat Kaya “Küresel taraf Türkiye pazarından oldukça memnun. Son beş yılda yakaladığımız satış performansı taktir ediliyor.dedi.

D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya

2019 yılında da 20 adetlik bir hedef koyduklarını ifade eden Nevzat Kaya,Kendi sınıfımıza baktığımızda, rakip markalardan ayrıştığımızı görüyoruz. Yaptığımız 36 ay ‘0’ faiz kampanyası satışlarımıza olumlu yansıdı. Kur artışı nedeniyle satışların kesildiği dönemde böyle bir kampanyayla çıktık. İlgi de gördü. 2019 yılına dengeli ve yakalanabilir bir hedef koyduk.” ifadelerini kullandı.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here