DHL Global Forwarding’de atamalar

0
850
DHL_Boeing_777_Freighter_1
DHL Global Forwarding
Renault Trucks

Hava, deniz ve kara nakliyat hizmetlerinin uluslararası sağlayıcısı DHL Global Forwarding, Irak Ülke Müdürü olarak Usam Alyasin’i, Türkiye Ülke Müdürü olarak Ingo-Alexander Rahn’ı atadı. Her iki ülke müdürü de DHL Global Forwarding MEA (Ortadoğu ve Afrika) CEO’su Amadou Diallo’ya raporlayacak.

Amadou Diallo bu konuyla ilgili düşüncelerini, “Ortadoğu, küresel ağımızın ayrılmaz bir parçası olarak rol oynamaya devam ediyor. Altyapı alanındaki reformlar ve olumlu iş ortamı sayesinde bölgenin büyüme potansiyeli konusunda iyimserliğimizi sürdürüyoruz. Genç ve iyi eğitimli nüfusun yeni teknolojileri hızlı bir şekilde benimsenmesiyle desteklenen bu ekonomik büyümenin 2019 – 2020 döneminde ortalama yüzde 2,6 olacağı tahmin ediliyor. Bu değişim ve büyüme rüzgarları, müşterilere en iyi hizmeti sunmak için bölgenin büyüme eğilimini bilen ve bunu faydaya çeviren doğru liderlere sahip olmamızın kritik olduğunu gösteriyor. Usam ve Ingo-Alexander’ın şirketimizin bu bölgedeki büyümesini devam ettireceklerine inanıyorum. Her iki yöneticimiz de yıllar içerisinde yürüttükleri farklı rollerde uzmanlıklarını kanıtlamış kişiler. Kazandıkları bu deneyim, daha büyük başarıları elde etmemizi sağlayacak.” şeklinde ifade etti.

Usam Alyasin, resmi olarak Irak Ülke Müdürlüğü görevini üstlendi

2011 yılından beri DHL Global Forwarding bünyesinde çalışan Usam Alyasin, Endüstriyel Projelerde Proje Operasyon Müdürü olarak kilit müşteri ilişkilerinin kurulmasında önemli rol oynadı. Ayrıca son görevinde, endüstriyel projeler yönetiminde tüm operasyonlardan sorumlu müdür olarak güçlü yönlerini ortaya çıkardı ve iyi bir performans gösterdi.

Ülke Müdürü olarak yeni rolünde Usam Alyasin’in, işletme ve pazar anlayışını faydaya çevirecek, iş stratejileri geliştirerek, şirketin Irak’ta büyümesini hızlandıracağı kaydedildi.

DHL Global Forwarding Irak Ülke Müdürü Usam Alyasin şunları söyledi: “Uzun yıllar boyunca bu şirkette olmak benim için büyük bir ödül, bu dinamik bölgede takımıma liderlik etmek ve müşterilerimizle çalışmak için sabırsızlanıyorum. Irak’ın gayri safi yurtiçi hasılasının (GSYH) gelecek yıl içerisinde üç yıllık en yüksek seviyesi olan yüzde 4,1’e ulaşılacağı tahmini ele alındığında, işaretler olumlu yönde. 2 İşlerini bu bölgenin ötesinde büyütmek isterken küresel ayak izimizden faydalanmak isteyen müşterilerimize hizmet etme konusunda hevesliyiz.”

Usam Alyasin, Basra Üniversitesi Fen Fakültesi, Fizik Master derecesine sahip ve yüksek eğitimini Stockholm Üniversitesi, Medikal Radyasyon Fiziği alanında tamamladı.

Türkiye Ülke Müdürü olarak Ingo-Alexander Rahn atandı

Endüstride 25 yıllık deneyimi olan ve DHL bünyesine 17 yıl önce katılan Ingo-Alexander, ilk olarak Almanya, Frankfurt’ta DHL Danzas Air ve Ocean’da Hava Kargo Müdürü ( Vice President of Airfreight ) olarak çalışmaya başladı. Son olarak, Global Hava Kargo ve StarBroker AG Üst Düzey Yöneticisi (Executive Vice President of Global Airfreight and StarBroker AG) olarak üstlendiği rolde sorumlulukları arasında DHL’in kendi taşıyıcıları da dahil olmak üzere küresel tedarik, hava taşıma stratejileri, ürün geliştirme, rota yönetimi ve fiyatlandırma stratejilerini yönetmek vardı.

DHL Global Forwarding bünyesinde farklı bölgelerde lider roller alarak son on yılda edindiği deneyimler, işletme ve endüstriyi anlayarak yön vermesi konusunda kendisine büyük fayda sağlıyor.

DHL Global Forwarding Türkiye Ülke Müdürü Ingo-Alexander Rahn ise, “Yıllar içerisinde farklı fırsatlar verildiği için onur duyuyorum. Bu yeni pozisyon, benim için devam eden olumlu bir ivme. Türk ekonomisi, özellikle hükümetin ekonomiyi desteklemek için aldığı yeni mali önlemler sonrasında, benzersiz fırsatlar sunuyor. Türkiye’de ve bölgede çıtayı yükseltmek konusunda heyecanlıyım. Yetenekli ve kendini adamış bir takımla müşterilerimize mükemmellik standartlarını sunmaya devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz