DHL Express, yeni dağıtım merkeziyle Brüksel’deki sığasını dört katına çıkardı

0
1002

DHL Express, Brüksel Havalimanı’nda resmi açılışını gerçekleştirdiği bölgesel dağıtım merkeziyle Brüksel’deki sığasını dörde katlıyor. Otomatik tasnif sistemi sayesinde 42 bin adede kadar gönderiyi işleyebilecek olan Brüksel Bölgesel Dağıtım Merkezi, şirketin karbon ayak izini de yılda 768 ton CO2 azaltıyor.

DHL Express, başta Avrupa olmak üzere dünya çapındaki tüm operasyonlarına katkıda bulunacak yeni bölgesel dağıtım merkezini açarak Brüksel Havalimanı’ndaki sığasını artırdı. Lojistik alanında en son teknolojiye sahip bu gelişmiş dağıtım merkezi, DHL Express’in Brüksel’deki sığasını neredeyse dörde katlıyor ve saatte 42 bin gönderiye çıkarıyor. DHL Express, bununla birlikte 140 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaptığı dağıtım merkezi için 200 kişi daha istihdam etme planını, hedeflediği tarihten tam üç yıl önce gerçekleştirmiş oldu.

DHL Express CEO’su Ken Allen, Brüksel’deki yeni tesisin açılışıyla ilgili şunları söyledi: “Brüksel, DHL Express ağında dünya çapında hayati bir rol oynuyor. Brüksel Dağıtım Merkezi, dünyadaki en büyük dağıtım merkezlerimizden biri ve Avrupa’nın lojistik merkezindeki konumundan ötürü, bu bölgedeki şirketleri dünyaya bağlamakta önemli bir rol de oynuyor. Dünya çapındaki yatırım planımızın kilit noktasını oluşturan bu yeni dağıtım merkezi; büyümemizi, ağımızın verimliliğini ve müşterilerimizin DHL Express’i tercih etmesini sağlayan yüksek kalitemizi de destekleyecek.

Depo ve ofisler de dahil 36 bin 500 metrekare büyüklüğünde olan yeni dağıtım merkezi, DHL Express’in Brüksel’deki sığasını dört katına çıkarmış oluyor. Tam sığaya ulaştığında, iki otomatik tasnif sisteminin saatte 42 bine kadar gönderiyi işleyebilmesi ile küresel DHL ağındaki en büyük beşinci dağıtım merkezi olacak.

DHL Express Türkiye Genel Müdürü Claus Lassen ise şu açıklamada bulundu: “En son lojistik teknolojileriyle donatılan Brüksel’deki bu yeni dağıtım merkezi DHL Express’in dünya çapındaki müşterilerine daha iyi bir hizmetle daha fazla gönderiyi daha hızlı ve verimli şekilde işlemesine yardımcı olacak. Ek sığa, hız ve esneklik sağlaması sayesinde ulusal sınırları müşteriler için engel olmaktan kaldıran bu merkezin, özellikle İstanbul’un üçüncü havalimanında açılacak yeni tesisimiz için bize örnek teşkil edeceğini söyleyebilirim.

Depo ve ofisler de dahil 36 bin 500 metrekare büyüklüğünde olan yeni dağıtım merkezi, DHL Express’in Brüksel’deki sığasını dört katına çıkarmış oluyor. Tam sığaya ulaştığında, iki otomatik tasnif sisteminin saatte 42 bine kadar gönderiyi işleyebilmesi ile küresel DHL ağındaki en büyük beşinci dağıtım merkezi olacak. Avrupa’da çok sayıdaki noktaya hava ve kara bağlantısının yanı sıra Amerika kıtası, Ortadoğu ve Afrika’ya doğrudan kıtalararası bağlantı da sağlıyor. DHL’in GoGreen programı kapsamında, yeni dağıtım merkezi, daha etkin tasnif teknikleri ve daha iyi yalıtım sayesinde şirketin ekolojik ayak izini yılda 768 ton CO2 azaltıyor. Merkez aynı zamanda TAPA ‘A’ güvenlik standartlarına uygun şekilde sertifikalandırıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz