Ambrogio’ya 150 adet Tırsan

3
901
Tırsan, Avrupa'nın köklü lojistik şirketlerinden Ambrogio’ya 50 adet Kässbohrer K.SHG L Hafif Konteyner Şasi ve 100 adet K.SWAU C Swap Body teslimatı gerçekleştirdi.

Türkiye’nin 42 yıldır aralıksız önder treyler  üreticisi olan Tırsan, 1991 yılından  bu yana iş ortağı olan Avrupa’nın köklü lojistik şirketlerinden Ambrogio’ya 50 adet Kässbohrer K.SHG L Hafif Konteyner Şasi ve 100 adet K.SWAU C Swap Body teslimatı  gerçekleştirdi.

Tırsan; uzman personelinin yanı sıra kaliteli hizmet ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile sektörün tercihi olmaya devam ediyor. Tırsan bünyesinde bulunan Kässbohrer‘in uzun süreli iş ortağı Ambrogio, dayanıklılık ve verimlilik sağlayan 50 adet K.SHG L  Hafif  Konteyner  Şasi  ve  100  adet  K.SWAU  C  Swap  Body  aracı  filosuna  dahil  etti. Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesini sunan Tırsan, 55 farklı ülkedeki müşterilerinin iş ortağı olmayı sürdürüyor.

Domenico Ambrogio tarafından 1957 yılında kurulan Ambrogio, kurulduğu tarihten bu yana Avrupa pazarına odaklanıyor. Avrupa’nın öncü lojistik firmalarından biri olan Ambrogio, çevreye duyarlı taşımacılık hizmetleriyle çevrenin korunmasına da katkı sağlıyor.

Teslimat törenine Ambrogio Yönetim Kurulu Başkanı Livio Ambrogio, Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Kilit Müşteri Müdürü Mehmet Önen katıldı.

Livio  Ambrogio, “Tırsan ile ilk işbirliğimizi 1991 yılında gerçekleştirdik. 12 bin 500 mm’lik dış uzunluğa  sahip  Swap  Body  aracını  kullanıyorduk.  Ancak  sonrasında  13 bin 600  mm’lik  dış uzunluğa sahip 100 adet Kässbohrer Swap Body aracı için yatırım yapmaya karar verdik. 6 aylık gözlem süresinin sonunda, istifleme ve taşıma olanaklarıyla operasyonlarda daha düşük maliyet sunan, iyileştirilmiş 100 adet Kässbohrer K.SWAU C Swap Body aracı için yatırım yaptık. Swap Body yatırımımızın devamı olarak, yük taşıma sığası avantajı sunan, dayanıklı Hafif Konteyner Şasi K.SHG L yatırımı da yapma kararı aldık. 50 Konteyner Şasi aracının 35 tanesini İtalya’da, 9’unu Belçika’da ve 6’sını Almanya’daki operasyonlarımızda kullanacağız. Sadece gelişmiş teknolojiyle donatılmış araçları ile değil, satış ve satış sonrası ekiplerinin sunduğu kaliteli hizmet ile de Tırsan’ın önümüzdeki dönemde iş ortağımız olmaya devam edeceğinden eminim.” şeklinde konuştu.

Çetin  Nuhoğlu da yaptığı konuşmada “Tırsan olarak Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesine sahibiz ve temel önceliğimiz, müşterilerimizin operasyonel ihtiyaçlarını ürün ve hizmet yelpazemizle karşılamak ve kendimizi sürekli geliştirmektir. Ambrogio ile kurduğumuz işbirliğine büyük değer veriyoruz ve bu güçlü iş ortaklığının uzun yıllar süreceğine inanıyoruz.” dedi.

Mehmet Önen ise şöyle konuştu: “Avrupa’nın en büyük Swap Body filosuna sahip olan Ambrogio’ya Tırsan’a duydukları güvenin bir sonucu olarak 100 adet K.SWAU C Swap Body ve 50 adet K.SHG L Hafif Konteyner Şasi teslimatı gerçekleştirdik. K.SWAU C Swap Body aracımız C45 taşıma kodu ve 34 euro palet sığası ile azami verimlilik sağlamaktadır. K.SHG L Hafif Konteyner Şasi ise hem 40 ft hem de 45 ft konteynerleri taşıyabilen özel tasarlanmış yer değiştirilebilir ön kilitlere sahiptir. Ayrıca 3 bin 900 kg’lık boş ağırlığı ile yakıt tüketimini azaltmaktadır. Odak noktamız her zaman olduğu gibi iş ortaklarımızın tüm süreçlerinde hızlı satış ve satış sonrası desteğimizle operasyonel ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Teslimat törenine Ambrogio Yönetim Kurulu Başkanı Livio Ambrogio, Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Kilit Müşteri Müdürü Mehmet Önen katıldı.

Tırsan’ın Avrupa’daki geniş satış sonrası hizmetleri

Tırsan’ın Avrupa’daki müşterilerinin operasyonel gereksinimlerine uygun olarak geliştirilen K- Advance Care Hizmet Paketleri 27 ülkede ve 23 dilde sunuluyor ve Tırsan, 7/24 Kässbohrer Hotline servisi ile müşterilerinin her türlü ihtiyacını karşılıyor.

Kässbohrer K.SHG L Hafif Konteyner Şasisi’nin özellikleri

Kässbohrer’in deveboyunlu hafif konteyner şasi aracı K.SHG L, standart araçlara göre 600 kg boş ağırlığa sahiptir. Araç 40-45 ft HC konteynerlerle kullanılacak şekilde tasarlanmıştır.

Kässbohrer’in hafif deveboyunlu Konteyner Şasi aracı 15 ton’luk king pin sığası ve 6×2 çekicilere uygun özelliği ile daha fazla yük taşınabilmektedir. Hafifliği sayesinde araç, yakıt tüketimini en aza indirmektedir.

Kässbohrer K.SWAU C Swap Body aracının özellikleri

Kässbohrer’in  Swap Body ailesinin ilk ürünü olan K.SWAU C aracı, ekonomik ve çevreye duyarlı intermodal taşımacılık için özel olarak tasarlanmıştır.

K.SWAU C, C45 ve C64 arasında taşıma kodu verebilmektedir ve 34 euro palet sığasına sahiptir. Ayrıca araç, 4 bin 850 kg’lık boş ağırlığıyla operasyonel işlerde azami verimlilik sağlamaktadır.

K-Fix Yük Güvenlik Sistemi ile donatılan K.SWAU C, özel her biri 2.5 ton sığalı ve 128 farklı bağlama noktası ile donatılmıştır.

K.SWAU C tüm çatı yükseltme konumları için Yük Güvenlik Sertifikası EN 12642 Code XL -VDI 2700 standardını sunmaktadır.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here