DHL Express Türkiye, En İyi İşverenler Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük 2023 Listesi’nde yer aldı

0
470
dhl_Mustafa_Tonguc
DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç

DHL Express Türkiye, “insanları birbirine bağlamak ve hayatları iyileştirmek” misyonu doğrultusunda, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle Great Place To Work (GPTW) Türkiye’nin En İyi İşverenler Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük 2023 Listesi’nde yer aldı.

GPTW ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin ortak analizleri ile bu yıl ikinci kez açıklanan, Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük kategorisinde uygulama ve yaklaşımları ile fark yaratan şirketlerden oluşan liste, Great Place to Work Enstitüsü’nün oluşturduğu; sistemli bir gönüllülük yönetimi, gönüllülerin karar noktalarında olması, üst yönetimin aktif ve motive edici rol alması, gönüllülük faaliyetlerinin ölçümlenmesi ve ileriye dönük hedefler konulması gibi kriterlere göre belirlendi.

İyiliği çoğaltmaya devam edeceğiz

DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İyiliği çoğaltmanın, yaşadığımız dünyaya değer katmak için emek vermenin, zaman ayırmanın değerini hepimiz biliyoruz. Bu konuda hem ülkemizde hem de yurt dışındaki ofislerimizde farklı çalışmalar yapılıyor. DHL Express Türkiye olarak şirket çalışanlarımız tarafından gönüllülük esasıyla kurulan DHL Gönüllüleri Ekibimiz liderliğinde, sivil toplum kuruluşlarıyla hayata geçirdiğimiz; çocuk yuvalarıyla aktiviteler, yardım kermesleri ve barınaklara yaptığımız yardım ziyaretleri gibi pek çok sosyal sorumluluk projemiz mevcut. Aynı zamanda DHL tarafından uluslararası platformda düzenlenen ve tüm ülkelerin katılımı teşvik edilen DHL’s Got Heart yarışması da hem ekibimizi motive ediyor hem de yaptığımız tüm çalışmaları farklı DHL ofisleri ve çalışanlarıyla paylaşmamızı ve sesimizi duyurmamızı sağlıyor. Kurum kültürümüz ve bu doğrultuda yaptığımız çalışmaların karşılığı olarak En İyi İşverenler Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük 2023 Listesi’nde yer almaktan mululuk duyuyoruz. Tüm canlıları gözeterek, toplumsal faydayı artıracak projeler geliştirmeye ve iyiliği çoğaltmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz