Daimler, tüm inşaat yelpazesi ile 2019 Bauma’ya katılıyor

2
2189
Mercedes-Benz Actros 1863 LS 4x2

Daimler, 2019 Bauma Fuarı’nda “Trucks@Work” sloganı ile yer alacak. Grup, 2 bin 700 metrekarelik toplam alanda Mercedes-Benz ve Fuso ticari taşıt markalarının yenilikçi gücünü ve performansını sergileyecek. Daimler; dağıtım vanları, orta ve ağır hizmet kamyonlardan ağır hizmet çekicilere ve özel amaçlı taşıtlara kadar tüm inşaat sınıfı uygulamalarına seslenen toplam 22 taşıtını Salon B4’teki 2 bin 100 metrekarelik standında ve 600 metrekarelik açık alanda tanıtacak. Sergilenecek taşıtlar arasında altı van, 13 kamyon ve üç özel amaçlı taşıt bulunuyor. Yeni Mercedes-Benz Arocs ve Actros, inşaat endüstrisi alanında dünyanın önder fuarının odağında yer alacak. Mercedes-Benz Actros, Arocs ve Atego’dan oluşan A-Takımı’nı  X-Class, Citan, Vito ve Sprinter vanların yanı sıra Unimog, Econic ve Zetros gibi özel amaçlı modeller ile genişletti. Fuso Canter de Salon B4’te kendi standında uzmanlığını gösterecek. Dolayısıyla Mercedes-Benz Vanları, Mercedes-Benz Kamyonları ve Fuso modelleri tüm inşaat taşıtları yelpazesini kapsıyor.

Mercedes-Benz Arocs 1845 LS 4×2

Yeni: Actros ve Arocs

Ağır hizmet sınıfı için yeni Actros ve Arocs, Mercedes-Benz’in Bauma standında öne çıkan modeller olacak. Her iki model de güvenlik, verimlilik ve performans anlamında yeni ölçütler belirliyor. Uzun yol kullanımı için yeni Actros nesli, özellikle otoyollar için bir konfor işlevi olan Etkin Sürücü Yardımcısı (Active Drive Assist – ADA) ile dikkat çekiyor. Alışılageldik yan aynalar yerine MirrorCam kamera aynaları ile donatılan Actros ve Arocs, Active Brake Assist 5 acil fren yardımcısı ile yol güvenliğini artırıyor. Yaya tanıma özelliği ile acil frenleme yapabiliyor ve gerektiğinde aracı tamamen durduruyor. Bunlara ek olarak Öngörülü Aktarma Organları Kontrolü (PPC – Predictive Powertrain Control) artık daha hassas çalışıyor ve bu nedenle kentiçi güzergahlardaki inşaat alanı trafiğinde daha hassas olarak kullanılabiliyor. İki geniş ekrana sahip yeni multimedya sürücü bölümü, sürücüye araç ve sürüşle ilgili tüm bilgiyi son derece başarılı bir şekilde iletiyor.

Mercedes-Benz Actros 4163 SLT

Orta hizmet Atego, inşaat endüstrisi için birçok sürümle sunuluyor. Toplam yüklü ağırlığı 7.5 tondan 16 tona kadar olan kompakt ve manevra yeteneği yüksek kamyon, inşaat kamyonu yelpazesinin en alt kısmında yer alıyor. Uygulamaya bağlı olarak Atego istendiğinde devreye sokulabilir ya da kalıcı tüm tekerlerden çekiş ile alınabiliyor.

Mercedes-Benz Zetros 2733

Unimog, Zetros ve Econic

Unimog, Zetros ve Econic, Mercedes-Benz’in yüksek performanslı üç özel inşaat taşıtı. Unimog, son derece yüksek arazi yetenekleri ile çok yönlü bir inşaat makinesi. U 216’dan U 530’e tüm tekerlerden çekişli modeller çok özel donanımlar taşıyabiliyor ve akla gelebilecek tüm uygulamalar için çok geniş bir yelpazede ataşmanlar ve aletler ile birleştirilebiliyor. Yüksek yetenekli arazi profesyonelleri olan Unimog U 4023 ve U 5023 modelleri, her türlü operasyonel alana alet, donanım, malzeme ve personel taşıyabiliyor.

Mercedes-Benz Benz Unimog U 5023

Tüm tekerlerden çekişli burunlu bir kamyon olan Mercedes-Benz Zetros, en zor arazi görevlerinin üstesinden geliyor. İki veya üç dingille alınabilen bu kamyon, yüksek arazi yeteneğini, sağlam teknolojiyi ve alışılageldik bir kamyonun yük taşıma sığasını bir araya getiriyor. Dolayısıyla bu model; açık madenlerde, yeraltı madenlerinde ya da diğer zorlu uygulamalarda kullanılıyor.

Mercedes-Benz Benz Econic 3235 8×4

Kentiçinde bir profesyonel olan Mercedes-Benz Econic, bazı ülkelerde inşaat sektöründe de kullanılıyor. Taşıtın temelinde alçak erişimli, alçak oturma konumlu ve yayalar ve bisikletliler gibi diğer yol kullanıcılarının daha iyi görülmesini sağlayan panaromik görüşlü alçağa konumlandırılmış “DoğrudanGörüş” (DirectVision) kabini yatıyor. Econic, yaya tanımalı Fren Yardımcısı (Break Assist), Şerit Takip Yardımcısı (Lane Keeping Assist), hız sabitleme ve Yan Görüş Uyarı Yardımcısı (Sideguard Assist) ile donatılıyor.

Mercedes-Benz Zetros 2733

Mercedes-Benz Vanları: Citan, Vito, Sprinter ve X-Class

Van sektöründe Mercedes-Benz Vanları, van yelpazesi ile tüm inşaat endüstrisi yelpazesini kapsıyor. Kentiçi dağıtım vanı Citan, kopakt boyutları ve geniş yükleme hacmi ile birçok farklı göreve esnek bir şekilde uyarlanabiliyor. Bu da Citan’ı yüksek sürüş konforuna, kapsamlı güvenlik donanımlarına, yüksek işlevselliğe ve ekonomiye sahip ideal kent taşıtı haline getiriyor.

Mercedes-Benz Unimog UGE

Orta boyutlu Mercedes-Benz Vito van, servis aracı ya da taksi olarak inşaat endüstrisi de dahil olmak üzere esnaf, perakendeci ve hizmet sağlayıcıların geniş ölçekteki gereksinimlerine başarılı bir şekilde uyarlanıyor. Panel van olarak malzeme taşımak için ya da atölye donanımı ile servis taşıtı amacıyla kullanılıyor. Malzeme yerine insan taşındığında ise Vito Tourer doğru seçim oluyor.

Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI

Vanlar arasında en çok satan olan Sprinter; önden, arkadan ve tüm tekerlerden çekişli platform kamyon, ekip kabin, damper, panel van ya da ekip minibüsü olarak inşaat alanlarında çok geniş bir yelpazede kullanılıyor. Tabii ki özel üstyapılara ve dönüşümlere sahip sürümler de bulunuyor.

Mercedes-Benz Vito Tourer BASE 111 CDI

İnşaat sahasında gün boyunca ve hafta sonları boş zamanlarda Mercedes-Benz pick-up sadece bir ticari taşıt değil, aynı zamanda günlük kullanım için konforlu bir taşıt. X-Class, Mercedes-Benz’in klasik güçlü yönlerini bir pick-up’ın tipik özellikleriyle bir araya getiriyor. Arazide sağlam, güçlü ve kararlıyken aynı zamanda sürüş konforu, sürüş dinamikleri, estetiği, kişiselleştirme olanakları, güvenlik özellikleri ve bağlantılılığı ile markanın tipik otomobil niteliklerini sunuyor.

Mercedes-Benz Citan

Kişisel bir van istendiğinde Dönüşüm Dünyası (Conversion World) dijital platformunda müşteriler, tedarikçilerle doğrudan bağlantı kurmadan üstyapı ve dönüşüm çözümlerini arama ve karşılaştırma olanağı buluyor.

Mercedes-Benz Atego 1530

Fuso Canter

3.5 ton ve 8.55 ton arasında toplam yüklü ağırlığa sahip Fuso Canter, Atego’nun altında inşaat taşıtları yelpazesini tamamlıyor. Hafif hizmet kamyonları arasında dayanıklı ve güçlü bir yük beygiri olarak iyi bir üne sahip. Yüksek yükleme sığası, yüksek manevra yeteneği ve sağlam yapısı da buna katkıda bulunuyor. Bu nitelikler özellikle inşaat alanlarında ve inşaatla ilgili yan alanlarda son derece kullanışlı. Arazi uygulamaları için Fuso Canter, indirgeme dişlisini ve arka dingil diferansiyel kilidini içeren istendiğinde devreye sokulabilen tüm tekerlerden çekiş ile sipariş edilebiliyor.

Fuso Canter 9C18

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here