Daimler Truck: Tramagal’daki Avrupa FUSO fabrikasında liderlik değişikliği

0
502
Fuso-tramagal
Mitsubishi Fuso Truck Europe (MFTE), Arne Barden'ın Portekiz Tramagal'daki Avrupa FUSO fabrikasının Başkan ve CEO'su olarak atandığını duyurdu. Arne Barden, Jorge Rosa'nın yerini alarak 1 Ocak 2022 itibariyle yeni görevini üstlendi.
Renault Trucks
Volvo Trucks
Ford Trucks

Mitsubishi Fuso Truck Europe (MFTE), Arne Barden‘ın Portekiz Tramagal’daki Avrupa FUSO fabrikasının Başkan ve CEO’su olarak atandığını duyurdu. Arne Barden, şirketteki 42 yıllık muazzam kariyerinden sonra emekli olacak olan Jorge Rosa‘nın yerini alarak 1 Ocak 2022 itibariyle yeni görevini üstlendi.

2001 yılında Daimler’e katılan Arne Barden, 2008’den itibaren Chennai’deki Daimler India Commercial Vehicles‘ın tesis yönetiminden sorumluydu ve 2012’de BharatBenz markasının başarılı bir şekilde üretime başlamasına önemli katkılarda bulundu. 2017 yılında Japonya Kawasaki’deki Mitsubishi Fuso Truck & Bus Cooperation (MFTBC) Tedarik Zinciri Yönetimi Başkanı olarak atandı. Bu görevde tedarikçi yönetimi, üretim planlaması ve küresel parça lojistiğinden sorumluydu.

Jorge Rosa, Tramagal fabrikasının Başkan ve CEO’su olarak 16 yıl boyunca eCanter tamamen elektrikli hafif hizmet kamyonun seri üretiminin başlaması veya karbon nötrlük girişimlerinin sunulması gibi önemli kilometre taşlarını yönetti. Jorge Rosa, şirketteki kariyerine 1979 yılında Tramagal fabrikasında kalite kontrolde başladı. Çeşitli sektörlerdeki ileri yönetim sorumluluklarının ardından, 2005 yılında FUSO’nun Avrupa fabrikasının Başkanı ve CEO’su olarak atandı. Jorge Rosa, Tramagal’daki FUSO tesisini gelecekte dış konularda danışman olarak destekleyecek.

Lizbon’un yaklaşık 150 kilometre kuzeydoğusunda yer alan Tramagal tesisi, uluslararası alanda çok satan hafif hizmet FUSO Canter‘in yanı sıra tamamen elektrikli FUSO eCanter‘i üretiyor. FUSO Canter’in üretimi 1980’de başladı ve o zamandan beri Portekiz’de yaklaşık 240 bin FUSO kamyon üretildi. Daimler Trucks’ın Avrupa üretim yerleşkeleri için sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda, tesis 2022’de karbon nötrlüğüne ulaşmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here